Barcelona görüntüleri istedi: Real Madrid maçı için flaş tekrar talebi

Barcelona'nın başkanı Joan Laporta, Real Madrid'e karşı dün 3-2 kaybettikleri maçta Lamine Yamal'ın şutunda kaleci Andriy Lunin topu kale çizgisi içinden çıkardığına inandıklarını belirtti ve bundan tamamen emin olmaları durumunda yasal girişimde bulunarak maçın tekrarını isteyeceklerini ifade etti.

Haber Merkezi - NTV Spor 22.04.2024 - 17:26
Son Güncelleme: 22.04.2024 - 17:29
Barcelona görüntüleri istedi: Real Madrid maçı için flaş tekrar talebi

El Clasico'da 'e 3-2 mağlup olan cephesi karşılaşma sonrası adeta kazan kaldırdı. Barcelona Başkanı Joan Laporta, maçın tekrar edilmesi için başvuru yapmaya hazırlanıyor.

LAPORTA: "GÖRÜNTÜLERİ İSTEDİK"

Laporta, yaptığı açıklamada, El Clasico'nun en çok tartışılan pozisyonu olan, skor 1-1 iken 28. dakikada Lamine Yamal'ın şutunda topun kale çizgisini geçtiğini ve iptal edilen golün geçerli sayılması gerektiğini kaydetti. İspanya Federasyonundan ve Hakem Komitesi'nden, Yamal'ın pozisyonuyla ilgili tüm ses kayıtlarını ve görüntüleri acil bir şekilde kendilerine ulaştırılmasını istediklerini ifade eden Laporta, "Barcelona'nın başkanı olarak, dünya futbolunun en önemli maçlarından bir gün sonra, VAR gibi bir aracın yanlış kullanılmasının gündemimizi belirlemesinin yarattığı memnuniyetsizliği aktarmak istiyorum." dedi.

"BİZ BU POZİSYONUN GOL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

VAR kullanımını savunan birisi olmadığını ancak bunun futbolda olduğu gerçeğinden dolayı her zaman adil kullanılması gerektiğini dile getiren Laporta, "Biz bu pozisyonun gol olduğunu düşünüyoruz. Federasyondan ve Hakem Kurulu'ndan gelecek kayıtlardan sonra bizim düşündüğümüz teyit edilirse, daha da ileriye giderek yasal girişimlerde bulunma hakkımızı kullanabilir ve maçın tekrar edilmesi isteyebiliriz." şeklinde konuştu. Barcelona Kulübü Başkanı, sezon başından beri hakem hatalarının mağduru olduklarını ileri sürdü. Real Madrid'in 3-2 kazandığı maçın ardından basın toplantısında konuşan Barcelona Teknik Direktörü Xavi Hernandez, söz konusu pozisyonda golün geçersiz sayılmasının "utanç verici" olarak değerlendirmişti.

Sayfa Yükleniyor...