Barcelona ve PSG cephesinden Messi açıklaması: "Hayaller bedava"

Lionel Messi bir kez daha Barcelona forması giyer mi? Jordi Cruyff'a göre taraflar bir kez daha el sıkışmalı.

NTV Spor 08.12.2022 - 22:49
Barcelona ve PSG cephesinden Messi açıklaması: "Hayaller bedava"

Sportif Direktörü Jordi Cruyff, LaLiga'nın Finansal Fair Play kuralları nedeniyle 'nin kulübe dönmesinin neredeyse imkansız olduğunu söyledi.

Cruyff, ayrılığın iyi bitmediği için iki taraf arasında bir uzlaşma olması gerektiğine inanıyor. 

- Ne söylendi?

Sport'a konuşan Jordi Cruyff, "Messi için Finansal Fair Play gibi pek çok konu var. Hayaller bedava ama futbolcular bedava değil. Ve bu sadece Messi için değil. Genel olarak tüm piyasa böyle.

Messi'yi düşündüğümde ailemle, babamla ilgili anılarım oluyor. İki muhteşem tarafın birbirini harika yaptığı zamanlar. Bu hikayenin son bir kucaklaşmayla bitmesi önemli. Nasıl? Ne zaman? Bilmiyorum ama babamı izlerken kendi deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, o son kucaklaşma onun ve bizim için önemliydi. Duygularını belli etmezdi, asi ve sert bir karakteri vardı ama Barcelona ile barıştığını gördüm. Ve bence Messi'nin de bir gün o son kucaklamayı yapması önemli. Çünkü ikisi de bunu hak ediyor ve iki taraf da bu çabayı göstermeli." dedi.

Arjantinli yıldızın geleceği ile ilgili kararını 2022 Dünya Kupası'ndan sonra vermesi bekleniyor.

Öte yandan Başkanı Nasser Al-Khelaifi, 35 yaşındaki yıldızın kontrat görüşmeleri hakkında Sky Sports'a konuştu;

"Dünya Kupası'ndan sonra görüşmek üzere anlaştık ama her iki taraf da çok mutlu. 'de çok mutlu, bunu milli takımda görebilirsiniz. Bu sezon bizim için fevkalade oynadı."

Lionel Messi, altyapısından yetiştiği sayısız başarılar yaşadığı Barcelona'dan 2021 yazında ayrılarak PSG'ye imza atmıştı. 

Sayfa Yükleniyor...