Başakşehir maçında Kraliçe Elizabeth için saygı duruşu

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 96 yaşında vefat etti. Üzücü haberi maç esnasında öğrenen İngiliz ve İskoç kulüpleri Kraliçe anısına saygı duruşunda bulundu.

NTV Spor 08.09.2022 - 21:08
Son Güncelleme: 08.09.2022 - 21:11
Anadolu Ajansı

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth 96 yaşında yaşamını yitirdi.

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Kraliçe'nin öğleden sonra hayatını kaybettiği açıklandı.

İskoç ekibi Hearts ve temsilcimiz Medipol Başakşehir, Kraliçe II. Elizabeth'in vefatı nedeniyle devre arasında saygı duruşunda bulundu.

UEFA Avrupa Ligi'nde yer alan Arsenal da Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünün ardından Zürih maçının ikinci yarısının başlangıcında bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

- 15 İngiltere Başbakanı gördü

Yaklaşık bir asra tanıklık eden Kraliçe, İngiltere'nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı oldu. Kraliçe'nin ölümünün ardından Prens Charles, İngiltere Kralı oldu.

Dünya çapında ise Fransa Kralı 14. Louis'den sonra geliyordu. 1952 yılında tahta çıkan Elizabeth, 14 Amerikan Başkanı, 15 İngiltere Başbakanı gördü. En son Salı günü Muhafazakar Parti'nin yeni lideri Liz Truss'a hükümet kurma görevini vermişti.

- Yılın yaşlısı ödülünü kabul etmedi

Kraliçe, son yıllarda iş yükünü azaltmasına rağmen, hala kraliyet görevlerinin büyük bir bölümünü sürdürüyordu.

Geçen yıl "The Oldie" dergisi tarafından "Yılın yaşlısı" seçilen Kraliçe Elizabeth, bu ödülü kabul etmedi.

Kraliyet ailesi yaptığı açıklamada, "Majesteleri, hissettiğiniz yaşta olduğunuzu düşünüyor. Bu nedenle Kraliçe, bu ödülü kabul edebilmek için ilgili kriterleri karşıladığını düşünmüyor." ifadesi kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...