"Başkandan bana mesaj gelmedi"

Phillip Cocu, Sivasspor maçında hayal kırıklığıyla ayrıldıkları bir akşamı daha geride bıraktıklarını söylerken, tek eksiklerinin gol olduğunu vurguladı. Maçta Alper Potuk'un verilmeyen bir penaltısı olduğunu savunan Hollandalı teknik adam, devre arasında başkandan kendisine bir mesaj gelmediğini söyledi.

NTV Spor 20.10.2018 - 23:59

Karşılaşmayı ve takımının durumunu değerlendiren Hollandalı teknik adam "Hayal kırıklığıyla ayrıldığımız bir akşamı daha geride bırakıyoruz. Çünkü iyi oynadık. Maçın ilk yarısında üretkenlik açısından zorluklar yaşadık. Ancak rakip de üretken değildi. Defansif anlamda iyi işler yaptığımızın göstergesi. Sadece Robinho gibi yetenekli bir oyuncuları olmasından dolayı ona iyi önlem aldık ve onu iyi bir şekilde durdurduk. İkinci yarı iyi oynadık. Fazla pozisyon bulduk. Takımımız gol üretmekte çok zorlanıyor. Bu durumda olmamızın temel sebebi de bu. Avrupa'da ve Türkiye'de son maçlarda doğru işler yapıyoruz. Doğru yönde ilerlediğimizi görüyoruz. Futbolda en temel mesele gol atmaktır. Bir gol atarsak belki daha iyi oynayacağız; takımın kendine güveni gelecek. İkinci yarı bu anlamda iyi iş çıkardık ancak gol atamadık. Bizim için temel neden bu" ifadelerini kullandı.

İçinde bulundukları durumdan memnun olmadıklarını kaydeden Cocu "Farklı tipte oyuncularımız var. Rakip oyuncularla kıyaslamayı doğru bulmuyorum. Bu skorları almamızın birçok nedeni var. Gerçekten çok karmaşık bir durumdayız. Bazı konularda daha iyi konuma geldik. İçinde bulunduğumuz durumdan mutlu olamayız. 9 puandayız. Zor bir durumdayız. Bu zor durumda daha iyisini yapmalıydık" dedi.

Sezona hazırlıksız başladıklarını savunan Hollandalı teknik adam, "Transfer döneminin son günlerinde 3-4 önemli oyuncumuzla yolları ayırdık. Kulüp içinde organizasyon anlamında değişiklikler yaşıyoruz. Ancak bunların kenara bırakıp en iyi işimizi yapmaya çalışıyoruz. Bu, oyuncular üzerinde farklı bir baskı oluşturuyor. Normalde tepeye oynamaya alışık bir kulüpteyiz. Bir tane değil 2, 3 iyi skor aldığımız maçlara ihtiyacımız var. Yine önümüze bakmalıyız. Bazı güzel adımlar attığımızı görüyoruz. Bu akşam daha az top kaybı yaptık. Küçük adımlar ancak bunları skorla desteklememiyiz. Birlikte odaklanmalıyız. Bu odaklanmayı doğru bir şekilde sağlamalı ve önümüzdeki maça hazırlanmalıyız." diye konuştu. 

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında ise Alper Potuk'un bir penaltısının verilmediğini savunurken, "Alper Potuk'un verilmeyen bir penaltısı var. Eğer o verilse karşılaşma değişebilir, bambaşka tarafa gidebilir ama şu anda kesinlikle koyduğumuz hedefler doğrultusunda ilerleyemiyoruz." ifadelerini kullandı. 

"BAŞKAN'DAN BANA MESAJ GELMEDİ"Bir basın mensubunun, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un maçın ilk yarısının son bölümünde yerinden kalkarak sportif direktör Comolli ile tribünde görüştüğünü ve kendisine bir mesaj gelip gelmediğini sorması üzerine Cocu, şunları aktardı:

"Hayır, bana öyle bir mesaj gelmedi. Bazen insanların yüzünden okuyabilirsiniz, durumdan memnun mudur değil midir diye ama o anda neler konuştular, kesinlikle bilmiyorum. Maçın genel gidişatıyla ilgili olabilir, içinde bulunduğumuz durumla ilgili olabilir, bireysel olarak bir oyuncuyla ilgili bir şey söylemiş olabilir, birçok şey olabilir ama bana herhangi bir mesaj gelmedi. Alışılmışın dışında bir gelişme olmadı benim için. Ben antrenör olarak işimi yapmak durumundayım. O an sadece işimi yapmaya odaklanmıştım. Daha çok çalışmamız gerekiyor, galibiyetler alalım ki bu durumu değiştirelim."

Sayfa Yükleniyor...