Başkandan Enes Ünal itirafı! 22 milyon euroluk teklifi açıkladı

Getafe'nin Türk golcüsü Enes Ünal'a, Benfica'dan 22 milyon euroluk (560 milyon TL) bir transfer teklifi geldiği ortaya çıktı. Ancak Enes Ünal'ın sezonun bitimine iki maç kala yaşadığı talihsiz sakatlık nedeniyle bu teklif şimdilik rafa kalktı.

Bora Eğriçayır - NTV Spor 14.06.2023 - 19:39
Son Güncelleme: 14.06.2023 - 19:43
Başkandan Enes Ünal itirafı! 22 milyon euroluk teklifi açıkladı

'ın 'de son iki sezonda gösterdiği başarılı performansla bu yaz transfer döneminin gözde ismi olması bekleniyordu. Ancak golcü futbolcunun, takımının Real Betis ile oynadığı maçta çapraz bağları koptu ve yaklaşık 8 ay sürmesi beklenen bu sakatlık nedeniyle transfer ihtimali şimdilik rafa kalktı.

BENFICA'DAN ENES ÜNAL'A 22 MİLYON EURO

Marca'nın haberine göre; yaşadığı ağır sakatlık öncesi Türk futbolcu için iki transfer teklifi vardı. Portekiz kulübü , Enes Ünal için yaklaşık 22 milyon euro (560 milyon TL) önerirken, diğer teklifin ise daha düşük bir miktarla İngiltere'den geldiği ileri sürüldü.

GETAFE ENES'İN SÖZLEŞMESİNİ UZATACAK

Getafe Başkanı Angel Torres'in de onayladığı bu transfer teklifleri Enes'in uzun sürecek sakatlığı nedeniyle resmileşmedi. Öte yandan İspanyol kulübünün, Türk futbolcuyla yeni sözleşme imzalayacağı açıklandı. Başkan Torres, Enes için "Sözleşmesini uzatacağız" diye konuştu. Getafe ile 2026 yılına kadar anlaşması bulunan golcü oyuncunun sözleşmesinin 2028'e kadar uzatılması bekleniyor.

İSPANYA LİGİ HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...