Beckham'ın futbol aşkı

Ünlü ingiliz futbolcu Beckham'ın içindeki futbol ateşi uzun bir süre daha sönecek gibi görünmüyor.

NTV Spor

11.11.2010 - 15:28

David Beckham sadece bir futbol yıldızı değil. O aynı zamanda yeşil sahalardan çıkan bir imaj, pazarlama ve reklam ikonu...
 
Ancak ne dünya çapındaki ünü ne de devasa serveti Beckham'ı yeşil sahalardan koparmaya yetmeyecek gibi görünüyor. Tam bir futbol aşığı olan Beckham, emekli olmayı henüz aklının ucundan dahi geçirmiyor.

Los Angeles Galaxy ile sözleşmesi sona erdiğinde 36 yaşında olacak İngiliz futbolcu, 40 yaşına kadar kariyerine son vermeye niyeti olmadığını söyledi.

Geçirdiği ağır sakatlıklara karşın kendisini çok iyi hissettiğini söyleyen Beckham, Galaxy ile sözleşmesinin sona ermesinin ardından Avrupa'da bir takıma transfer olmayı planlıyor.

Beckham'ın hangi takımın kadrosunda yer alacağı ise belirsiz. Yıldız futbolcu, eski kulübü Manchester United'a saygısından Manchester City hariç her teklife açık olduğunu vurguladı. Bununla birlikte sadece pazarlama gücü bile Beckham'ı Avrupa'nın önemli kulüpleri için cazip bir seçenek haline getiriyor.

Fabio Capello'dan davet alması halinde milli takımda da seve seve oynayacağını vurgulayan Beckham, 40 yaşında kariyerine son verdikten sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde bir kulüp satın almanın planlarını yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...