Albayrak'tan Mustafa Cengiz'in ameliyatıyla ilgili açıklama

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, başkan Mustafa Cengzi'in ameliyatı sonrası açıklamalar yaptı. Planlanan bir ameliyat olduğunu söyleyen Albayrak, Allah'ın izniyle başkanımızın o güçlü duruşuyla hepsini teker teker halledeceğiz" dedi. Albayrak, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un da ameliyat öncesi hastaneye geldiğini açıkladı.

NTV Spor 18.05.2020 - 17:24 | Son Güncelleme: 18.05.2020 - 17:53

Ameliyatın daha önce programlandığını söyleyen Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, "Bu sabah ameliyatına karar verildi. Dursun Buğra doktorumuz ameliyatı yaptı. Başkanımız sabah erken geldi ve ameliyata girdi. Çok başarılı bir ameliyat geçirdi. Biraz önce yoğun bakımda espriler yaptı. Doktorlar geldi. Doktorumuz ameliyatının çok iyi geçtiğini bize ifade etti. Oğlu ile eşi yanına girdi. Esprili sözler söylemiş. Bizi de 'Yukarıdalar mı?' diye sormuş. Şimdi biz iftara gideceğiz.

Beklenen, programlanan bir ameliyattı. Önceki beyin ameliyatıyla hiçbir bağlantısı yoktu. Zaten olacaktı. Doktorlar da planlamıştı. Doktorların bilgisi dahilinde bu ameliyat gerçekleşti. Kendisini sabah esprilerle asansörle çıkardık. Allah'ın izniyle başkanımızın o güçlü duruşuyla hepsini teker teker halledeceğiz" dedi. 

"ALİ KOÇ DA GELDİ"
Beyin ameliyatının da çok başarılı geçtiğini hatırlatan Albayrak, "Uğur hocama da (Beyin ameliyatını yapan Prof. Dr. Uğur Türe) çok teşekkür ediyorum. Ülkemizde çok değerli doktorlar var. Bugünkü hocamın da eline sağlık. Bu hocalarımızdan doktorlarımızdan gurur duymalıyız. Her şey istediğimiz gibi gidiyor. Mutluyuz, huzurluyuz.

Bu akşam da huzurlu uyayacağımıza inanıyorum. Sayın Ali Koç hastaneye geldi. Buraya gelip bizimle sohbet etti. Ali Koç'a da teşekkür ediyorum. Kendi camiası da Ali Koç'a Divan Kurulu'nda sormuşlardı. O da baktım demişti. Bunu da söylemişti. Dün geldi, uzun uzun sohbetler ettik. Moral verdi. Gitti. Binlerce arayan vardı. Hepsine teşekkür ediyorum. Hastalıklar birleştiricidir. Hakikaten şunu söylemek istiyorum, Mustafa Cengiz başkanımın seveni çok. Milyonlarca kişi onun için dua etti. Arayanların da aramayanlardan, gelenlerden de gelmeyenlerden de Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.  

Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ise kısa bir açıklama yaparken, "Abdurrahim Bey'in de dediği gibi tedavi sürecinde bir ameliyat gerçekleştirdi. Başarılı bir operasyon geçirdi. İki kritik ameliyat da başarılı gitti. Camiamıza, başkanımıza geçmiş olsun. Kısa sürede başkanımız görevine dönecektir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...