Belki de tarihin değiştiği an!

Brezilya-Şili maçının 120. dakikası futbol tarihinin unutulmaz anları arasına girebilir! Çünkü bu pozisyon belki de 2014 Dünya Kupası'nın şampiyonunu değiştirecekti...

NTV Spor 28.06.2014 - 23:23

Şili karşısında Brezilya 120 dakika boyunca bekleneni veremedi. Sambacılar ne kadar üstün oynasa da ne kupanın 1 numaralı favorisi ne de ev sahibi gibi bir görüntü çizebildi.

1-1 sona eren 90 dakikanın ardından geçilen 30 dakikalık uzatma bölümünde de manzara pek değişmedi. Öyle ki nedereyse herkesin düşüncesi Şili'nin bir şekilde öne geçebilirse, ev sabihini evine (!) erken yollayabileceği yönündeydi.
 
Ve kronometreler tam da 120'yi gösterirken, artık herkes penaltıları beklerken, izleyenleri yerinde zıplatan bir pozisyon yaşandı!
 
Rakip yarı alanda topu kontrol eden Mauricio Pinilla takım arkadaşı Alexis Sanchez ile ver kaç yaptı ve bir anda önü boş pozisyonda kaldı. Ve Pinilla'nın şutu, kaleci Julio Cesar'ı geçip kaleye yöneldi. Top, çerçevenin içinden geçse, çok büyük ihtimalle Brezilya elenecekti... Ancak futbolda şansın önemi yine gösterdi kendini ve top üst direkten geri geldi.

Hatta penaltılar da 6. penaltıya uzayacakken bu kez de Jara'nın penaltısı direkten döndü ve Brezilya adını çeyrek finale yazdırdı...

Bakalım Brezilya evindeki şampiyonada kupayı alabilecek mi? Eğer alırsa; hiç şüphe yok ki Pinilla'nın şutunun direkten dönmesi, zafere giden yoldaki en önemli kilometre taşlarından biri olacak.

Sayfa Yükleniyor...