"Ben de Maradona gibi çok zor şartlar altında büyüdüm"

A Milli Teknik Direktörü Şenol Güneş, spor yazarlarıyla video konferans gerçekleştirdi

NTV Spor 01.12.2020 - 18:38

Şenol Güneş, kısa süre önce hayatını kaybeden Diego Armando Maradona hakkında konuştu.

Güneş "Maradona çok fakir ortamda yetişti. Biz de Maradona gibi çok zor şartlar altında büyüdük. Maradona’nın hayat hikayesini izlemenizi tavsiye ederim. Maradona’nın da yanlışları ve doğruları vardı. Yarınlarda ben öldüğüm zaman benim hayat hikayemi de televizyondan izlersiniz" ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş, Türk futbolunun kurtarıcısı olmadığını da çvurguladı. Güneş "Türk futbolunun kurtarıcısı değilim. Küme düşmenin kaldırılmasını doğru bulmadım ve bu düşüncemi açık açık söyledim. Bu işin zararını şimdi görüyoruz. 21 takımlı lige Türkiye Futbol Federasyonu’nun da sıcak baktığını düşünmüyorum. Sistemde bazı bozukluklar var" dedi.

Şenol Güneş, Milli Takım'ın her şeyin üstünde olduğunu söylerken "Ama ne yazık ki yalan haberlerle beni yıkmaya çalışıyorlar. Yıksınlar, önemli değil. Yalan haber üzerine yorum yapılıyor. Yalan üzerine yorum olur mu? Benim 2 yıl daha sözleşmem var. Sonrasında kalır mıyım, yapar mıyım, bilemem. Benim ne aldığım, ne kazandığım önemli değil. Önemli olan ülke futboluna ne kazandırdığım." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...