"Ben yine girerim postere!"

Bu sezon Avrupa Ligi'nde F.Bahçe forması giyemeyen Emre'den duruma esprili yaklaşım! Galatasaray'da da UEFA finalinde oynayamayan Emre, "Ben genelde oynayamadan posterlere katılıyorum, öyle bir özelliğim var" dedi. Emre, G.Saray ile birlikte bu sezon önemli başarılar elde ettiklerini de vurguladı.

NTV Spor 25.04.2013 - 23:15

Statü nedeniyle Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi maçlarında oynayamayan Emre Belözoğlu, Benfica maçı öncesi NTV Spor'a ilginç açıklamalarda bulundu. Galatasaray'da oynarken kazandıkları UEFA Kupası finalinde de cezası nedeniyle oynayamayan Emre, "Ben oynayamadan genelde posterlere katılıyorum, öyle bir özelliğim var" diye esprili bir atıfta bulundu.  

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynamasının büyük bir başarı olduğunu söyleyen Emre, iki kulüp olarak elde edilen bu başarıların Türk futbolu adına önemini anlattı.
 
İlk olarak Aykut Kocaman'ın takımı çok iyi motive ettiğini söyleyen Emre "Hocamız takımı çok iyi motive etti ben de buna şahit oldum. Fenerbahçe tarihinin en önemli maçına çıkıyor. Bunun bilinciydeyiz. Zaten böyle maçlar da oyuncuları çok motive etmeye de gerek yok" dedi.
 
Emre'nin "Ben ne yazık ki oynayamasam da" sözleri üzerine NTV Spor Muhabiri Aykut Yıldırım "Eğer poster çıkarsa o posterde mutlaka..." diye araya girdi. Emre de hemen söze girip "Ben oynayamadan genelde posterlere katılıyorum, öyle bir özelliğim var" diyerek Galatasaray ile UEFA Kupası'nı kazandıkları sezon kırmızı kart cezası nedeniyle finalde oynayamayıp maçtan sonra postere dahil oluşuna atıfta bulundu.
 
Emre sözlerini şöyle tamamladı:
 
"G.SARAY'DA O DUYGUYU YAŞARDIM, BURADA DA YAŞARSAM..."
"Galatasaray'da o duyguyu yaşamıştım ama kaptan olduğum bir takımda o duyguyu yaşamak, çocukluğumun takımı Fenerbahçe'de bunu yaşamak daha büyük bir onur olur" diyen Emre, daha sonra iki kulübümüzün Avrupa'da bu sezon gösterdiği başarılara da değindi.
  
"G.SARAY'IN VE BİZİM BAŞARILARIMIZ ÇOK ÖNEMLİ"
"Bu sene G.Saray'ın ve bizim yakaladığımız başarılar Türk futbolu için çok önemli. Bu başarılar, Türk oyuncuların değerini artırıyor, Avrupa'ya transferini sağlıyor. Bu anlamda oyuncuları motive ediyor. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalması büyük bir başarıdır. Bizim yarı finale kalmamız büyük bir başarıdır. Bunlar bütün oyuncuları Avrupa kupaları için motive edecektir. Bunlar vitrin maçlarıdır. Ben oyuncUların böyle motive olacağını, takımların da isimlerini ilerilere yazdıracağını umuyorum."

Sayfa Yükleniyor...