"Bence penaltıydı"

Danimarka'yı 2-1 yenerek Euro 2020'de finale çıkan İngiltere'nin iki yıldızı Raheem Sterling ve Harry Kane, galibiyeti değerlendirdi.

NTV Spor 08.07.2021 - 01:06

Raheem Sterling, galibiyeti değerlendirirken, "Çok önemli bir maçtı. İyi bir takım olarak sahaya çıktık ve iyi mücadee ettik. Beraberliği sağladıktan sonra takımdaki iyi ayaklarımızla birlikte takım ruhunu da kullanarak mücadele ettik" dedi.

Uzatmalarda İngiltere lehine verilen penaltı konusundaki "Sizce penaltı mıydı?" sorusuna ise İngiliz oyuncu, "Bence penaltıydı. Temas olduğunu düşünüyorum" yanıtını verdi.

Sterling, doğru yönde ilerlediklerini savunurken, "Bu maçı geride bıraktık. Adım adım ilerliyoruz ve yapabileceğimiz en iyi şey bu. Bu ülke için bunun ne demek olduğunu biliyoruz. Hep arkamızda yer aldılar. Şu anda kutlama zamanı. Yarından itibaren de İtalya ile oynayacağımız final maçına odaklanacağız" ifadelerini kullandı.

KANE: İNANILMAZ BİR AKŞAMDI
İngiltere'ye uzatmalarda galibiyeti getiren golü atan Harry Kane ise, "İnanılmaz bir akşamdı. Çok zor bir maçtı. Sahada çok iyi tepki gösterdik. İyi oynadık. Kendi evimizde final oynayacağız. Bu çok güzel bir duygu" dedi.

Penaltı pozisyonuyla ilgili olarak ise İngiliz oyuncu, "Ben aslında penaltıyı atacağım tarafı seçtim. İyi bir penaltı attım. Bazen penaltıyı kaçırıyorsunuz ama sonunda gol attım" ifadesini kullandı.

Finalde bir gol daha atarsa rekora ulaşacağının hatırlatılması üzerine ise Kane, "Bu çok güzel olur. Şimdi bir maçımız kaldı ve sabırsızlanıyoruz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...