Berke Özer ve Barış Alıcı, Fenerbahçe'de

Fenerbahçe, Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu'dan Berke Özer ve Barış Alıcı'yı transfer etti.

NTV Spor 11.07.2018 - 00:01 | Son Güncelleme: 11.07.2018 - 07:55

İlk olarak Altınordu transferi sosyal medyadan duyurdu ve "Evlatlarımız Berke Özer ve Barış Alıcı, Fenerbahçe'ye hayırlı olsun" denildi. Açıklamada ise Seyit Mehmet Özkan ile Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli'nin fotoğrafı kullanıldı. 

FENERBAHÇE DE AÇIKLADI
Altınordu'nun açıklamasından kısa bir süre ise Fenerbahçe de iki oyuncunun transferini açıkladı. Sarı Lacivertliler'den yapılan açıklamada, "Fenerbahçe'miz Barış Alıcı ve Berke Özer ile anlaşma sağlamıştır" denildi.

COMOLLI'DEN BERKE VE BARIŞ DEĞERLENDİRMESİ

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, Berke Özer ve Barış Alıcı'yı kulüp televizyonunda değerlendirdi. 

Berke ve Barış gibi iki önemli ismi, Fenerbahçe camiasına kazandırdıkları için mutlu olduğunu ifade eden Damien Comolli, “Berke ve Barış, birbirinden farklı pozisyonlarda oynuyorlar. Onları ilk gördüğüm andan itibaren çok etkilendim; çünkü sadece yetenekli değil, inanılmaz bir karaktere, çalışma azmine ve futbol tutkusuna sahipler. Aynı zamanda Türk Milli Takımında da oynuyorlar ve bu anlamda yaşlarına göre tecrübeli isimler. Onları, kadromuza kattığımız için çok mutluyuz.” dedi.

Başkan Ali Koç'un seçim kampanyasında da, genç oyunculardan ve kadronun gençleştirilmesinin ne kadar önemli olduğundan bahsettiğini hatırlatan Comolli, "Biz de, bugün bunu göstermiş bulunmaktayız. Bu transferler günübirlik yapılmış transferler değil, biz Başkanımızla seçimden aylar öncesinden bu isimler üzerinde durduk. Felsefemize ve istediğimiz projeye uygun isimlerdi.” diye konuştu. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, Berke Özer ve Barış Alıcı'nın transferlerini değerlendirirken, "Kulübümüze 2 yetenekli genç oyuncu katıyor olmak çok güzel. Üzerinde çalıştığımız en önemli konulardan birisi, önümüzdeki yıllarda kulübümüze hizmet edecek potansiyeli yüksek genç oyuncuları buraya getirmek." açıklamalarını yaptı. 

BERKE ÖZER'DEN PAYLAŞIM

Fenerbahçe'ye transfer olan kaleci Berke Özer, sosyal medyadan transferiyle ilgili şu paylaşımı yaptı: 
"Çocukken mahalle arasında Engin olan, Rüştü-Volkan olan o küçük cocuğum ben... Hep hayallerinin peşinden koşan... Ve Bugün artık hayatımda yepyeni bir dönem başlıyor. Futbolun Robert Koleji Altınordu'dan mezun olup okul defterime karakalemle logosunu ezbere çizdiğim Fenerbahçe'deyim... Tarif edilemez duygular yaşıyorum... Ne yazsam, ne söylesem bilemiyorum. Bir iki kelimeden sonra aklıma hep hayallerinin peşinden koşan Fenerbahçeli o çocuk geliyor. Galiba susmak en güzeli. Üzerimde büyük emekleri olan başta başkanım Seyit Mehmet Özkan olmak üzere herkese ama herkese çok teşekkür ederim. Ve Fenerbahçe, Göğsümde armanın ne kadar değerli olduğunu o küçük çocuk gibi hiçbir zaman aklımdan çıkarmayacağım." 

Sayfa Yükleniyor...