Berna Gözbaşı Portekiz basınına konuştu: Türkiye sürpriz yapmayı sever

Portekiz'in ünlü spor gazetesi A Bola'ya konuşan Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı "Sürekli duyduğum şey: Bu pozisyon kadınlara göre değil" dedi. Gözbaşı, Portekiz - Türkiye maçı ile ilgili de "Türkiye süprizler yapmayı sever" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 24.03.2022 - 10:45
Son Güncelleme: 24.03.2022 - 11:01
Berna Gözbaşı Portekiz basınına konuştu: Türkiye sürpriz yapmayı sever

gazetesi A Bola, Berna Gözbaşı'yı, "Başarısını hem işte hem de sporda yürütüyor" diyerek örnek bir kadın olarak gösterdi.

A Bola gazetesi, 'nin ilk ve tek kadın kulüp başkanı olan Berna Gözbaşı hakkında, "Başarılı bir iş kadını, gelenekleri yıktı ve önyargıların üstesinden geldi. Bir gün Berna Gözbaşı, hiçbir erkeğin kabul etmediği bir meydan okumaya kalkıştı, Kayserispor'u uçurumdan indirdi ve başkanlığında ona onurlu ve müreffeh bir gelecek sunarak Türkiye'de bu rolü üstlenen ilk ve tek kadın oldu" ifadelerini kullandı.

Röportajın devamında kendisine, Kayserispor başkanlığını devraldığınızda Türk basınında şu cümle atfedildi, "Takım zor durumda olmasaydı adamlar benim için burayı terk etmezdi." Bu ifadeyi açıklayabilir misiniz? şeklinde sorulması üzerine Berna Gözbaşı, "Kayserispor'a geldiğimde kulüp çok zor durumdaydı, ciddi borçları vardı. Sportif başarısızlıklar iç karartıcıydı. Bir enkazın habercisi olan maceraya atılmak isteyen cesur bir adam yoktu. Hiçbir karmaşık, riskli senaryo beni korkutmaz. Başarılarla dolu ve sorunsuz bir kulübün başkanı olmayı hangi futbolsever istemez ki?" şeklinde yanıtladı.

"Sürekli duyduğum şey: Bu pozisyon kadınlara göre değil"

Kulübün başına geçtikten sonra ne tür önyargılar ile karşılaştığı merak edilmesi üzerine Gözbaşı, "Sürekli duyduğum şey, 'Bu pozisyon kadınlara göre değil' ama benim inatçı ve çok hırslı biri olduğumu bilmiyorlardı. Büyük zorlukların üstesinden geldim. Türkiye'de bir kulübün ilk ve tek kadın başkanı olmak doğal olarak dikkat çekti. Sadece buradan değil birçok ülkeden destek mesajları almaya başladım. Ortadoğu'ya yakınlığımız nedeniyle nüfusumuzun önemli bir bölümünün Müslüman olduğu düşünüldüğünde, başta Avrupa ve Amerika ülkeleri olmak üzere dünya çapında izleyenlerin merakını uyandırdı. Çok güzel tepkiler aldım. Başarılar ortaya çıktıkça ilgi arttı. A BOLA ve bunun gibi birçok ülkeden röportaj talepleri aldım." dedi.

Ünlü spor gazetesine Portekiz - Türkiye maçı hakkında da konuşan Kayserispor Başkanı, "Türkiye süprizler yapmayı sever. Dürüst olmak gerekirse Portekiz bu karşılaşmanın favorisi gibi görünüyor ama Türkiye inanırsa ve yürekten oynarsa başarılı olmak için tüm olasıklar masada" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...