Beşiktaş 6+2'ye karşı!

Yabancı kuralına Beşiktaş engeli... 16 Süper Lig kulübü 6+2 konusunda görüş birliğine varırken, Siyah-beyazlı takım mevcut uygulamanın devam etmesini istiyor. Fenerbahçe ise kararı Türkiye Futbol Federasyonu'na bıraktı.

NTV Spor

09.04.2014 - 14:26

Türk futbolunda yabancı sınırlaması kuralı tartışılmaya devam ediyor...

Spor Toto Genel Müdürlüğü'nün Anadolu kulüpleri ile bir araya geldiği yemekte, 16 Süper Lig ekibi 6+2 uygulamasına 'evet' dedi. Daha önce değişikliğe sıcak bakmayan Medical Park Antalyaspor ve Akhisar Belediyespor kulüplerinin başkanları da çoğunluğa uyma kararı aldı. Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav, 6+2 için Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin de tahkime gitmeyeceğine dair söz verdiklerini söyledi.

Ancak Beşiktaş Kulübü, gelecek sezon daha önce açıklanan 5+0+3'ün uygulanmasını; bunun sadece 5+1+2 şeklinde değiştirilmesine sıcak bakacaklarını açıkladı.

Asbaşkan Deniz Atalay NTV Spor'a yaptığı değerlendirmede, "İlhan Cavcav bizim büyüğümüz ve saygı duyduğumuz bir isimdir. Kendisi ile bu konuyu daha önce de görüşmüştük. Ancak biz yönetim kurulu olarak ilk verilen kararın değişmesini istemiyoruz. Sınırlamanın 6+2 olmasını kabul etmeyeceğiz. En fazla 5+1+2 olarak yapılacak değişikliğe onay verebiliriz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe cephesi ise yeni sezon öncesi kararı Türkiye Futbol Federasyonu'na bırakmış durumda... Kulüpler Birliği toplantılarına katılmayan Sarı-lacivertliler Federasyona, verilcek karara uyacağına dair yazı gönderdi. Fenerbahçe yönetiminin salı günü yapacağı toplantıda, yabancı kuralını görüşmesi ve konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Yabancı kuralının değişmesini isteyen Galatasaray ise 6+2'yi onaylayan kulüpler arasında... Sarı-kırmızılıların İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, 16 Süper Lig temsilcisinin Federasyona gönderdiği yazıyı Galatasaray adına imzaladı.

Futbol Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, daha önce yaptığı açıklamada yabancı kuralının değişebilmesi için 18 kulübün görüş birliğine ihtiyaçları olduğunu söylemişti.

 

Sayfa Yükleniyor...