Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den hakem açıklaması: "Kokuşmuş düzenle başa çıkmakta zorlanıyorum"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Biz 5 puan istemedik, adaletten bahsettik. Bizim savunduğumuz şey kabul görseydi rakiplerimiz susar mıydı? TFF’nin öyle bir zamanda böyle bir şeyi gündeme getirmesi benim sorulan soru üzerine açıklama yapmamı gerektirdi" dedi.

NTV Spor 25.03.2023 - 18:45
Son Güncelleme: 25.03.2023 - 18:45
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den hakem açıklaması: "Kokuşmuş düzenle başa çıkmakta zorlanıyorum"

’ın 2023 yılı 1'inci Olağan Divan Kurulu Toplantısı Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda açıklamalarda bulundu.

Sözlerine yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyerek başlayan Çebi, Ramazan ayının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Mart ayının kendileri için çok önemli olduğunu belirten Çebi, "Kulübümüzün 120. kuruluş yıl dönümü; vatana, millete ve spor camiasına hayırlı olsun. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü geride bıraktık. Allah, kadınları başımızdan eksik etmesin. Bugün buralarda konuşabiliyorsak 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni sağlayan insanlarımızın mücadeleleri sayesindedir. Şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. 19 Mart’ta Dünya Beşiktaşlılar Günü’nü kutladık. Bugün burada yaptığımız toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu. 

"Biz 5 puan istemedik, adaletten bahsettik"

Zor bir dönemde Beşiktaş'ta başkanlık görevine geldiğini aktaran Çebi, camiadan destek beklediğini belirtti. Deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK'nın geçmiş dönemde oynadığı maçlarla ilgili yaptığı açıklamalara değinen Çebi, "Depremden üç gün sonra TFF Başkanı, Kulüpler Birliği’nde toplantı yaparak puan sistemiyle ilgili iki öneride bulundu. Sıcak olduğu sistemin Beşiktaş’ın zararına olduğunu biliyordum. Bana sorulan bir soru üzerine bu konuda cevap verdim. Depremzedelere yardımcı olmak için en koşturan insanlardan biri olduğumu söylemek durumundayım. Bunu hak etmedim. O gün zamanı değildi diye açıklama yapanlara soruyorum ne zamandı? Federasyon maçları otuz gün ertelemiş, bu konuyu maçlardan hemen önce gündeme getirmesi gerekirken depremden üç gün sonra gündeme getirmişse ben ne yapmalıydım? Orada yapılan bir yanlış yok. Fenerbahçe ve Galatasaraylılarla Beşiktaş muhalifleri trol hesaplarla saldırıya geçti ve federasyonun eli rahatladı. Biz beş puan istemedik, adaletten bahsettik. Bizim savunduğumuz şey kabul görseydi rakiplerimiz susar mıydı? TFF’nin öyle bir zamanda böyle bir şeyi gündeme getirmesi benim sorulan soru üzerine açıklama yapmamı gerektirdi" açıklamasında bulundu.

"Kokuşmuş düzenle başa çıkmakta zorlanıyorum"

Ahmet Nur Çebi, Türk futbolundaki hakem konusuna da değinerek, "Hakemlerle ilgili gereken her şeyi yapıyoruz. Kokuşmuş düzenle başa çıkmakta zorlanıyorum. Hakemlerin gitmesi konusunda tavrımı hiç değiştirmedim. Biz o gün ne dediysek şimdi de arkasında duruyoruz. Sonuçlara göre fikir değiştirmedik. Biz şerefli bir kulübüz. Doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

⚫️BEŞİKTAŞ HABERLERİ⚪️

"Söz veriyorum, sezon bittiğinde üzülmemiş olacaksınız"

Kendi döneminden önce yapılan harcamalar ile kendi dönemini karşılaştıran Çebi, "2017-18 sezonunda 9 milyon dolar harcanarak dördüncü olundu. 2020-21 sezonunda 1 milyon dolarla 5'inci olduk. Aradaki 8 milyon dolar 160 milyon liradır. Bu paranın beş yıllık faizi 300 milyon lira. Bir sezon dördüncü olmanın maliyeti bu para. Bu hatayı yapmayayım dedim. Biz bu işi böyle sürdürürsek hem çocukları yetiştiririz hem de az maliyetle iyi dereceler almayı sağlarız diye düşündük. Sonradan bir şey gördük. takımlarının olmadığı illerde basket takımlarına daha fazla bütçe ayrıldığını fark ettik. Size söz veriyorum, sezon bittiğinde üzülmemiş olacaksınız. Telafisi yapılmış durumda, istediğimiz sonuçlara geleceğiz" dedi.

📈SPOR TOTO PUAN DURUMU📈

"Önümüzdeki dönemde borcu artmamış bir kulüp göreceksiniz"

Siyah-beyazlı kulübün transfer politikasına değinen Çebi, "Transfer tuttuğu zaman başarılı oluyorsunuz. Bu sezon sonunda, geldiğimiz günde bize teslim edilen sözleşmelerden kurtulmuş olacağız. 30 milyon avro hiçbir şey yapmayan, kenarda koşan oyunculara ödeme yapıldı. Eğer bizim dönemimizde futbolcu kötüyse bir yılı var, sezon bittiğinde vedalaşabiliyoruz. Sadece genç çocuklarla uzun vadeli sözleşmeler yapıyoruz. 3-5 milyon avro kazanan 32-33 yaşındaki oyuncuyla 4-5 yıllık sözleşmemiz yok. Bu konuda tedbirli ve kontrollüyüz. Gedson, Ghezzal, Tayyip başarılı. Geleceğe yönelik önemli değerler kulübe kazandırdık. Önümüzdeki dönemde birçok sorunu çözülmüş, borcu artmamış bir kulüp göreceksiniz" diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...