"Beşiktaş bugüne kadar neden son 16'ya kalamadı?"

Bayern Münih Teknik Direktörü Jupp Heynckes, Beşiktaş maçı öncesi basın karşısında çıktı. Beşiktaş'ın çok tecrübeli oyunculara sahip olduğunu kaydeden Heynckes, "Başlarında çok tecrübeli bir isim Şenol Güneş var. İspanya ve Hollanda liglerinde oynamış futbolcular var. Şimdiye kadar neden son 16'ya kalmadılar merak ediyorum" dedi.

NTV Spor

19.02.2018 - 16:57

Büyük maçlarda olduğu gibi Beşiktaş maçını da bir kaç gün önce düşünmeye başladığını kaydeden Jupp Heynckes, "Atmosfer gittikçe artıyor. Vücudunuzda bir kıpırdama hissediyorsunuz. Futbolcu olarak da antrenör olarak da bunları yaşıyoruz. Olay konsantre olayıdır. Sizler ve futbolcular gibi ben de gerginim. Bu üst düzey bir organizasyon. ve bütün üst düzey takımlar, favoriler bu grupta. Bizim için de burada oynamak çok özel bir şey. Herkes başarılı olmak istiyor. Öyle bir grup ki daha çok düşünüyor ve etkileniyorsunuz." dedi.

Daha önce çalıştırdığı takımları finale taşıdığının hatırlatılması üzerine ise tecrübeli tekink adam şu ifadeleri kullandı:

"Bu, şu andaki durumda çok çok büyük takımlar var. Avrupa'da çok büyük takımlar var. 5 İngiliz takımının çok güçlü olduğunu görüyoruz. Bazıları da çok çok kendini güçlendirdi. Favori çemberinin genişlediğini söyleyebilirim. Barcelona, Real Madrid, Paris Saint Germain... Bunların hepsini bekleyip görmek lazım. Biz kendi geleneğimize devam etmek istiyoruz. Bayern her zaman Şampiyonlar Ligi'nde başarılı bir kulüptü. Hep bu durumlarda her zaman formda olmanız lazım. Her rakip yolunuza taş koyabilir.

"ANLAYAMADIĞIM KONU, BEŞİKTAŞ'IN BUGÜNE KADAR NEDEN SON 16'YA KALAMADIĞI"
Beşiktaş'ı çektiğimizde bizim basında "bu iyi bir kura" diye yorumlandı. Beşiktaş'ın İspanya ve Hollanda Liginde oynamış çok sayıda futbolcuları var. Uluslararası tecrübeye sahip bir takım. Benim anlayamadığım konu, Beşiktaş'ın bugüne kadar neden son 16'ya kalmadığı. Antrenörleri çok çok ve iyi bir antrenör. Takımı beraber ve formda yapmayı bilen; çok iyi futbol oynatan ve defans konusunda sağlam duran bir takım. Bunu sadece iltifat için yapmıyorum. Bu takım futbol oynayabilen bir takım. Beşiktaş'ın burada olması bir şans değil. Kendi grubundaki tüm deplasman maçlarını kazanan bir takım. Bunları futbolcularıma anlattım. Umarım Beşiktaş karşısında çok çok iyi bir maç çıkarıp rövanş için avantajlı bir skor elde ederiz."

"BAYERN HİÇBİR ZAMAN MÜCADELEYİ BIRAKMAZ"
2013'deki Bayern'le halihazırdaki takımı da değerlendirmesi istenen Jupp Heynckes, "2013 takımıyla bugünkü takımı kıyaslamayı sevmiyorum. Her takımın kendi özelliği vardır. 2013'de ne yaşanıyorsa bugün de aynısı yaşanıyor. Son saniyeye kadar maçı bırakmıyoruz. Zaten bu Bayern'in imzasıdır. Bayern hiçbir zaman bırakmaz. Devamlı mücadele eder. Onun için ligde ve uluslararası alanda bu kadar başarılıyız." ifadelekini kullandı.

Maçın atmosferini de değerlendiren Heynckes, "Az önce söylediğim gibi Beşiktaş, dışarıda oynadığı 3 maçın üçünü de kazandı. Beşiktaş hiçbir şekilde dışarıda kendini saklamayan ve atkif olmaya çalışan bir takım. Biz de ona baskı uygulamaya çalışacağız. Onlar da biz de saklanmayacağız ve umarım çok iyi bir maç olacak." diye konuştu.

"ŞENOL GÜNEŞ FAKTÖRÜ ÇOK BÜYÜK"
"Beşiktaş'ta hangi futbolcuları öne çıkarmak istersiniz?" sorusunu isim vermeden yanıtlayan tecrübeli teknik adam, "Antrenör çok çok büyük bir faktör. Şenol Güneş faktörü çok büyük. İyi bir takım hazırlıyor. Çok disiplinli bir takım yönetiyor. Bu oynadığımız çağın futbolunda çok önemli. Takımda sivrilenler ve takım içindeki karışım, denge çok iyi. Tecrübe, çok büyük bir faktör. Onun için de tecrübeyle de gruplarından çıkmayı bildiler ve son 16'ya kaldılar. Tabii ki, antrenörün ve tecrübeli futbolcuların bir kazancı. Tecrübeli oyuncular da formda durumdalar. Çünkü uluslararası futbolu İspanya ve Hollanda'dan biliyorlar." sözleriyle de Beşiktaşlı mevkidaşını övdü.

"Beşiktaş karşısında rotasyon olacak mı?" yönündeki soruya ise 72 yaşındaki teknik adam, "Bayern'de A veya B takımı diye bir ayrım yapamazsınız. Hepimiz bir takımız. Bir futbol takımının nasıl oynaması gerektiğini her zaman söylüyorum. Oyun anlayışı her oyuncunun pozisyonunda kalması, hepsi pozisyonlarının gereğini yapmasını bilen oyuncular. Beşiktaş maçında çok büyük problem yaşayacağımızı tahmin etmiyorum. Herkes kendinin ilgi odağı olduğunu ve takım içtin ne kadar önemli olduğunu biliyor. Oynamayacaek veya kadrodaki oyuncular içinbenim için kolay bir şey değil ama ben bunların üstesinden gelebilecek bir hocayım. Futbolcular da bunu anlıyorlar. Benim de anlayacağım bir şey var ki; beni bir antrenör oynatmak istemediğinde ben de mutlu olmazdım. Bayern Münih'te olaylar daha farklı. 21 tane aynı seviyeyede oyuncu var. bazılarının dışarıda kalabileceğini hesaplaması lazım." yanınıtı verdi.

Bayern Münih Teknik Direktörü Jupp Heynckes"Son saniyeye kadar futbolcumuz hastalanabilir ve sakatlanabilir. Takım benim kafamda hazır. Sabah 8'e kadar futbolcular benden haber alacaktır. Kimin oynayıp oynamayacağını futbolculara söylemedim. Şu anda bir grup salgını var. Bu maçta da son saniyeye kadar bekleyeceğim." sözleriyle de Beşiktaş maçı için düşündüğü kadro konusunda isim vermekten sakındı.

Sayfa Yükleniyor...