"Beşiktaş'ı burada yenmek imkansız gibi bir şey"

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Beşiktaş'ı deplasmanda yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

27.08.2018 - 00:16 | Son Güncelleme: 27.08.2018 - 00:29

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz "Öncelikle oyuncularımı kutluyorum. Ortaya karakter koydular. Beşiktaş'ı burada yenmek imkansız gibi bir şey. Müthiş taraftarları var. Ama müthiş mcadele edince bazı şeyler oluyor. O kadar zorluklar çekiyoruz ki, ilk defa oynayan oyuncular oluyor. 8 ay sonra çıkan oyuncumuz var. Bu galibiyetin hakkını oyunculara veriyorum. Mağlup olsak da aynı şeyi söyleyecektim. En büyük avantajımız oyuncuların çok karakterli olmaları. Şartlar ne olursa olsun. Artık bazı şeylerin değişmesi lazım. Oyuncularımız Konyaspor maçını 3-1'den çevirdiler. Şimdi hayati maçımız Rize karşılaşması. O maçta taraftarlarımız bizi gelsin desteklesin. Antalya'nın sevenleri ve iş adamları bu takıma sahip çıksın" ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş'e karşı yenilgisinin olmadığının hatırlatılması üzerine de Bülent Korkmaz, "Şenol Güneş, çok saygı duyduğum bir insan. Birlikte çalıştım. 2002 Dünya Kupası'nda birlikteydik. Şenol Hoca'nın daha fazlasını hak ettiğine inanıyorum. Ona karşı galibiyet almak sevindirici. Ona başarılar diliyorum" dedi.

Korkmaz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyuncuların büyük bir mücadele verdiğini belirterek, "Bütün olumsuzluklara rağmen, transferin olmaması, sakat ve cezalı oyuncuların bulunmasına rağmen, bir takımın burada çıkıp kazanması çok önemli." dedi.

Takımda bu sezon ilk kez oynayan oyuncuların bulunduğunu ayrıca uzun süreli sakatlıktan dönen isimlerin görev aldığını vurgulayan Korkmaz, "Kazanmasalardı da aynısını söyleyecektim. Böyle oyunculara sahip olduğum için çok mutluyum. Bu kadar sorunlara rağmen bir insanın mutlu olması düşündürücü." ifadelerini kullandı.

Antalyaspor olarak hedeflerinin ne olduğu yönündeki soru üzerine Korkmaz, "Mücadele edip ayakta kalabilmek. Bizler bunu yapıyoruz. İnşallah bütün Antalya halkı buna sahip çıkar." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...