Beşiktaş Transfer Haberleri | Kayserispor ile Onur Bulut krizi büyüyor: "Beşiktaş'a gereken cevabı vereceğiz"

Yukatel Kayserispor'dan, 8 Şubat'ta Beşiktaş'a imza atan Onur Bulut’un sözleşmesi hakkında açıklama geldi.

NTV Spor 20.02.2023 - 14:00
Son Güncelleme: 20.02.2023 - 14:09
Beşiktaş ile Kayserispor arasında Onur Bulut krizi büyüyor

'ın 'dan 1 milyon euro karşılığında transfer ettiği 'un imzası, tartışmalara neden oldu.

Siyah-beyazlıların 1 milyon euro kalma bedelini ödeyerek kadrosuna kattığı Onur Bulut için Kayserispor, gelen bonservis bedelini böyle bir çıkış maddesi olmadığını öne sürerek geri gönderdi. Sarı-kırmızılı kulüpten yeni bir açıklama geldi.

"Beşiktaş'a gereken cevabı vereceğiz"

Kayserispor Kulübü, Onur Bulut transferi ile ilgili açıklama yaparak, "Konu artık hukuki zeminde tartışılacaktır. Deprem şuan birinci önceliğimiz. Hayat normalleşmeye başladığı anda Beşiktaş’a gereken cevabı vereceğimizden  camiasının şüphesi olmasın" ifadeleri kullanıldı.

⚫️BEŞİKTAŞ HABERLERİ⚪️

Yapılan açıklamada, transferle ilgili Beşiktaş'tan gelen teklife 3.5 milyon Euro ve KDV olarak cevap verdiklerini, Beşiktaş'tan ise 1 milyon Euro tutarında bir havale yapıldığı bildirilerek yatırılan paranın yeniden iade edildiği bildirildi. Açıklamada; "Futbolcuyla mevcut olan ve bitimine 6 ay kalan sözleşmeyi Başkanımız Ali Çamlı’nın imzasıyla dönem içi olarak 3 yıl uzattık. Bu sözleşme TFF tarafından tescil edildi. Ardından futbolcumuzun transferi için Beşiktaş’tan 1.25 milyon euro yazılı teklif aldık. Kayserispor olarak teklife 3.5 milyon euro + KDV olarak karşı teklifimizi yazılı olarak cevapladık. Bunu takiben Beşiktaş Kulübü tarafından 1 milyon euro tutarında bir havale, açıklama olmaksızın kulübümüze gönderildi. Biz de açıklaması olmayan ve bir sebebe dayanmayan bu ödemeyi Beşiktaş’ın hesabına iade ettik. Aynı akşam sosyal medyada futbolcunun Beşiktaş ile sözleşmeye imza attığı açıklandı. Ertesi gün -bu sefer dekonta açıklama yazılarak- para bize tekrar gönderildi. Beşiktaş Kulübü’ne ihtarname çekerek futbolcunun transferi için 3.5 milyon euro + KDV tutarındaki talebimizi yeniledik. TFF’nin tescil ettiği sözleşmede futbolcunun çıkış hakkının olmadığını bildirdik. Kulübümüz ile Onur Bulut arasında çıkış hakkı konusunda düzenleme ihtiva eden bir protokol de bulunmamaktadır. Konu artık hukuki zeminde tartışılacaktır. Deprem şuan birinci önceliğimiz. Hayat normalleşmeye başladığı anda Beşiktaş’a gereken cevabı vereceğimizden futbol camiasının şüphesi olmasın" ifadelerine yer verildi.

📈SPOR TOTO PUAN DURUMU📈

Sayfa Yükleniyor...