Enzo Roco, Beşiktaş'a transfer sürecini anlattı

Beşiktaş'ın yeni transfer Enzo Roco, Avrupa'ya dönmek istediği için Beşiktaş'i tercih ettiğini söyledi. Beşiktaş'ın teklifi geldiğinde duygulandığını söyleyen Roco, Roco transfer sürecinde Medel'den kulüp ve Türkiye hakkında bilgi aldığını söyledi.

NTV Spor 29.07.2018 - 22:06 | Son Güncelleme: 29.07.2018 - 23:53

Beşiktaş'ın yeni stoperi Enzo Roco, siyah-beyazlı kulübe transfer sürecini anlattı. Daha önce iki sezon İspanya'da top koşturan Şilili futbolcu Avrupa'ya döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Menajerinin Beşiktaş'ın teklifini ilettiğinde duygulandığını ifade eden Roco, "Beşiktaş büyük tarihi olan bir kulüp. Meksika'da bir sezon daha kalma ihtimalim vardı ancak Avrupa'ya geri dönmek istiyordum. Gary Medel'i uzun zamandır tanıyorum. Transfer sürecinde bana kulübü anlattı. Burada hem takıma bir şeyler verebileceğimi hem de kendimi geliştirebileceğimi söyledi" dedi.

Kişisel özelliklerinden bahseden Enzo Roco, "Hava toplarında iyiyim. İyi oyun kurarım. Takım olarak önde oynarken, savunma öne çıktığında kontratakları önlerim. Sezonda 2-3 gol atan bir stoperim" diye konuştu.

Takımdaki diğer stoperlerle ilgili de konuşan Roco, "Pepe'yi çocukluğumdan bu yana takip ediyorum. Onunla aynı takımda olmak büyük gurur. Vida da iyi bir sezon geçirdi. Bütün oyuncular iyi bir forma rekabetine girecek" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...