Beşiktaş'tan Ghezzal ve Rosier açıklaması

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan, yeni sezonda hem Süper Lig'de hem de UEFA Şampiyonlar Ligi'nde zorlu maçlara çıkacaklarını aktardı.

NTV Spor 13.07.2021 - 21:06

Beşiktaş’ta TFF, UEFA Kamu Kurumları İlişkilerden sorumlu yönetici Kemal Erdoğan, Türkiye Futbol Federasyonu Riva Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen fikstür çekiminin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yeni sezonun herkese hayırlı olmasını temenni eden Kemal Erdoğan, “Fikstür çekildi, bütün kulüplerimize başarılar diliyorum. İnşallah sakatlık olmadan, sağlıklı bir sezon geçiririz. Taraftarımız da sonunda 1.5 yıl sonra statlara dönecek. Onlar da sosyal mesafelerine dikkat ederek, inşallah yüzde 50 kapasiteyi koruyacaklar. Sonrasında tam kapasite ile devam edeceğiz. Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil edeceğiz. Hem lig hem de Şampiyonlar Ligi’nde çok zorlu maçlarımız olacak. Bütün takımlar kuvvetli. Geçen sezonda baktığımız zaman her takım her takımı yenebiliyor. İlk maçlara baktığımız zaman bir derbimiz var Galatasaray ile. Son 12 yıldır maalesef biz Galatasaray’a ikinci yarı sonlarına doğru deplasmana gidiyoruz. Bu da tabi şampiyonluk yolunda giden takımlar için dezavantaj oluyor. Hiç değilse bu sene baktığımız zaman ligin sonuna doğru değil, 2'nci devrenin ortalarında deplasmana gideceğiz. Aynı şekilde 17. haftada Fenerbahçe’ye gittikten sonra Fenerbahçe bize gelecek. Zor bir süreç olacak. Hak eden kazansın, sahada oynansın. Hep birlikte bu sezonu da en iyi şekilde bitirelim. Bunu yaparken federasyonumuza büyük iş düşüyor. Özellikle maç planlama konusunda. Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Beşiktaş, inşallah başka takımlarda olacak. Maç planlamasında bunları göz ardı etmeden, karşılıklı iletişimle bunların planlanmasında fayda var. Bu sadece maç planlaması değil. Artık yönetme değil, yönetişim diye bir şey var. Bu işin içinde olan herkesle fikir alışverişini çok daha sık yapıp, ortak kararlar alınması çok çok önemli. Oldu, bitti, yaptık ile olmaz. Mutlaka istişarelerin yapılması lazım. En önemlisi sporun, Türk futbolunun gelişmesi için bunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Herkese hayırlı olsun. Basın mensupları da zor bir döneme girecek. Size de kolaylıklar diliyorum. Sakatlık olmayan bir sezon olmasını temenni ediyorum. Herkes sonunda hak edenin kazandığı bir lig görsün” ifadelerini kullandı.

GHEZZAL VE ROSIER SORUSUNA YANIT
Kemal Erdoğan, siyah-beyazlıların tekrar kadrosuna katmak istediği Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier'in transferiyle ilgili bir soruya, "Yönetim kurulunda görev dağılımı var. Biz hepimiz çalışma alanlarında onları rahat bırakırız. Ben bile onlara sık sık soru sormuyorum. Tabii ki merak ediyorum. Onlara güveneceğiz. Onlar başkanımızın önderliğinde Beşiktaş'a yakışanı yapacaktır. Merak ediyorum ama saygı duyuyorum. İmzalar atıldığında herkes neyin ne olduğunu görecek." cevabını verdi.

Sayfa Yükleniyor...