Beşiktaş'tan Kalinic ve Balotelli itirafı

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, takımdaki son durumla ilgili açıklamalar yaptı. PAOK maçı sonrası eleştirilen teknik direktör Sergen Yalçın'a destek çıkan Kocadağ, transferdeki isimleri değerlendirdi ve Kalinic ile görüştüklerini duyurdu. Balotelli transferinin olmadğını söyleyen Kocadağ, Sergen Yalçın'ın da Gökhan Töre'yi istediğini vurguladı.

NTV Spor 30.08.2020 - 19:06
Son Güncelleme: 30.08.2020 - 19:08
Beşiktaş'tan Kalinic ve Balotelli itirafı

A Spor'a açıklamalar yapan Asbaşkanı PAOK'a Şampiyonlar Ligi'nde elenmelerinin ardından eleştirilen teknik direktör 'a destek çıktı.

"PAOK maçı öncesi şartları söyledim. Ancak 1 haftada ne Sergen hocamızın hocalığı, ne bizim yöneticiliğimiz kaldı. Türkiye'deki rakiplerimiz Avrupa'da ismi bile duyulmayan takımlara elenince bu kadar eleştiri olmadı" ifadelerini kullanan Kocadağ, 

"PAOK dinlenmiş, hazırlık maçı yapmış ve kampını geçirmiş bir takım. Biz ligi geç bitirdik. Giden, gelen oyuncular. Henüz hazırlık maçı bile oynamadan deplasmana gittik. Transferler yetişmedi, o yüzden elendik diye bir durum yok. Sergen Yalçın'ın hocalığını tartışmak kimsenin haddine değil" dedi.

Transferle ilgili soruları yanıtlayan Emre Kocadağ, Kalinic ile görüştüklerini söyledi.

EMRE KOCADAĞ: KALINIC İLE GÖRÜŞÜYORUZ

"Sosyal medyada, sanki transfer yapılamıyor ve Beşiktaş kötü gidiyor şeklinde hava oluşturmaya çalışanlar var" diyen Emre Kocadağ şöyle konuştu;

"Bu çok acımasızca ve kendilerini erken belli eden kişiler. Elimizden geleni yapıyoruz ve zorlukların üstesinden geleceğiz.

Forvet transferinde görüştüğümüz 2-3 isim var. Basına da yansıyanlar var. Kalinic de görüştüğümüz futbolculardan biri. Ancak bizden 3-4 milyon euro maaş, 3-4 sene transfer süreleri şeklinde kontrat beklemesinler.

Papiss Cisse temas kurduğumuz 3-4 santrfor adayından biriydi. Ancak diğer adaylar şu anda Papiss Cisse'nin önünde. Kalinic ve onun kalitesinde 1-2 alternatifimiz var. Görüşmelerimiz sürüyor.

Transferi hemen yarın bitirecek yeteneğimiz de var, bağlantılarımız da var. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Ancak biz özellikle doğru maliyetle transfer gerçekleştirmek için çalışıyoruz biz. Bize güvensinler."

"SERGEN YALÇIN GÖKHAN TÖRE'Yİ İSTİYOR"
Transferde adı geçen Gökhan Töre'yi teknik direktör Sergen Yalçın'ın istediğini kaydeden Kocadağ, "Gökhan, zaten bizim eski oyuncumuz. Çok sevdiğimiz bir oyuncu. Şahsen de tanıdığımız bildiğimiz biri. Kulübüyle bir sözleşmesi var. Çözümlenirse hocanın da görmek istediği biri" dedi.  

MONTERO GELİYOR

Atletico Madrid'den anlaştıkları Montero'nun yarın İstanbul'da olacağını söyleyen Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, "Genç stoper. Kiraladık. Sağ bekte Nazım Sangare de düşüncelerimizin arasında. Maliyet anlamında kulübüyle anlaşabilirsek olur ama alternatif oyuncular da var" diye konuştu.

ROCO İLE YOLLAR AYRILIYOR, VIDA'NIN AYRILIĞI GÜNDEMDE
Enzo Roco'yla yolları ayırmak istediklerini duyuran Kocadağ, "Roco ile sözleşme feshi için birkaç görüşme yaptık. Bugün ya da yarın son noktayı koyma durumumuz var" dedi.

Savunmadaki isimlerden Vida ile de yolları ayırabileceklerini kaydeden Emre Kocadağ,

"Vida'nın oyunculuğu ve karakteri tartışılmaz ama çok yüksek maliyetli bir oyuncu. Gelen teklifler var kendisine, Avrupa'da pazarı olan bir oyuncu olduğunu umuyoruz. Gelen teklifler ne kadar ısrarlı olacak, bizi maliyetten ne kadar kurtaracak, buna karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.


Forvet hattı için İtalyan oyuncu Mario ile de görüştüklerini aktaran Emre Kocadağ, "Balotelli konusunda temas oldu. Ancak transfer gerçekleşmedi. Bunun nedenleri vardı" demekle yetindi.

LARIN KALIYOR

Larin'in kalacağını kaydeden Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, "Larin için devre arasında teklifler vardı. Geçen sene kiraya verilmişti. Maliyetinin yarısını biz ödüyorduk. Bize gelen teklifler istenilen düzeyde olmadı. Bu anlamda hem parasını ödeyip hem kiraya vereceğimize Larin'den faydalanma yolunu seçtik. Larin'den ümitliyim. Zaten bir santrfor alacağız. Larin forma savaşına girecek. Şu an için bu, ancak yarın çok iyi bir teklif gelirse her şey değişebilir" ifadelerini kullandı.

Geçen sezonu Sivasspor'da geçiren Fatih Aksoy için ise Kocadağ, "Fatih Aksoy, Beşiktaş'ın içinde yetişmiş bir değer, Sivas'ta iyi oynadı. Bizim ihtiyacımız olan bir oyuncu vardı Alanya'da, oradan talep geldi. Sivas'ta bu performansı göstermese, belki Welinton karşısında bu ederi olmayacaktı. Fatih Aksoy için Alanya'dan bir teklif geldi. İnşallah onun için hayırlı olur. Kadromuzda genç oyuncularla alakalı son yıllarda olmadığı kadar çok oyuncumuz var. 25 yaşında bir Mensah aldık. Ligin en çok konuşulan oyuncusunu aldık. Yaş ortalamamız geçen senelerin çok altında. Bunların yanına tecrübeli sonuca gidecek oyuncular var" açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...