Süper Lig | Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ'dan Onur Bulut açıklaması

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Onur Bulut transferindeki her işlemi hukuka uygun bir şekilde gerçekleştirdiklerini ve herhangi bir sorun olmadığını belirtti.

Hürriyet Gazetesi 23.02.2023 - 09:44
Son Güncelleme: 23.02.2023 - 10:13
Beşiktaş'tan Kayserispor'a Onur Bulut yanıtı

Ara döneminde 'a olan 'un transfer süreciyle ilgili tartışmalar devam ediyor.

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, transfer sürecinde yanlış bir şey yapmadıklarını belirtti.

Hürriyet gazetesinde yer alan haberde Emre Kocadağ transfer süreciyle ilgili, "Biz yasal olarak ne gerekiyorsa onu yaptık ve yaptığımız her işlemi hukuka uygun olarak gerçekleştirdik. Bu nedenle Beşiktaş Kulübü olarak rahatız. Konuyla ilgili olarak zaten gerekli açıklamaları Onur Bulut yaptı ve haklı olduğunu ifade etti. Zaten kulübün resmi antetli yazışmaları da bu haklılığımızı ortaya koyuyor." dedi.

Kocadağ ayrıca, "Onur Bulut Beşiktaş'ın futbolcusudur ve bu konuyla ilgili olarak söyleyecek başka bir şey bulunmamaktadır." açıklamasında bulundu.

Ben niye böyle bir protokolü imzalayayım?

Başkanı Ali Çamlı önceki gün yaptığı açıklamada şunları söylemişti, "Antalya kampında Onur ile prensipte el sıkıştık. Kayseri'ye geldiğimizde Onur'u odama çağırdım. Sorun yok denildi. Menajeri 'Sözleşmeyi uzatmak istemiyoruz. Onur gitmek istiyor.'dedi. İkili konuşmalar oydu, buydu derken mesele uzadı. Sonra Onur'a kız istedim. Yüzükleri takdım. Fenerbahçe kulübü ile de o süreçte Onur'un transferi ile ilgili, 'Onur ben Fenerbahçe'de oynamam.' dedi. Beşiktaş, sözleşmesi devam eden oyuncu ile gizli gizli görüşme yapmış. En son Fenerbahçe ile menajerler görüştü. Menajerler daha sonra ile sözleşme uzatma kararı aldı. Sözleşme uzatmak için kulüpte buluştuk. Neticede Onur'un babası ve menajeri imzalama baskısı yaptı. Bunlar bir protokol hazırlamış, protokolde yok yok. Ne gelirse yazmışlar. Başkan vekili Nurettin Açıkalın imza atmış. Ben niye böyle bir protokolü imzalayayım? 1 milyon Euro'ya serbest kalma maddesi varmış. Fenerbahçe ile transfer görüşmesi de böylece bitmiş oldu. Beşiktaş, bu maddeye göre 1 milyon Euro Kayserispor hesabına para yatırarak Onur'u transfer etti. Bu saatten sonra kim haklıysa mahkeme karar verecek."

Ne oldu?

Beşiktaş'ın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Onur Bulut için Kayserispor, oyuncunun kontratında çıkış maddesinin olmadığını belirtmişti.

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, Beşiktaş'ın ödediği 1 milyon Euro'yu siyah-beyazlı takıma geri gönderdiklerini ve konuyu TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na taşıdıklarını açıkladı.

Onur Bulut ise sosyla medya hesabından yaptığı açıklamada, Kayserispor'la olan sözleşmesini haksız bir şekilde feshetmediğini ve çıkış bedelinin ödenmesinin ardından Beşiktaş'a transfer olduğunu söyledi.

Onur Bulut, konuyu savcılığa taşıyacağını belirterek, "Saygıdeğer Kayserispor Camiasını tenzih ederek, Kayserispor yöneticilerinin açıkça beni aldatmak ve mevcut sporcusu üzerinden haksız menfaat elde etmek üzerine planlanan bu eylemlerinin hukuk ve adalet önünde herhangi bir karşılığı olmayacağını temenni ederek, bu eylemlerin içinde bulunan tüm ilgililer hakkında ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı saygıyla belirtmek isterim." dedi.

Sayfa Yükleniyor...