Beşiktaş yeni transfer yapacak mı?

SON DAKİKA HABERİ: Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, nesine.com ile yapılan sponsorluk lansmanında gündeme dair soruları yanıtladı. 1-2 transfer daha yapabileceklerini söyleyen Çebi, Serdar Saatçı'nın affedildiğini, Rıdvan Yılmaz'ın ise gitmesini hiçbir zaman istemediğini açıkladı.

NTV Spor 28.07.2022 - 11:39
Son Güncelleme: 28.07.2022 - 13:48
Beşiktaş yeni transfer yapacak mı?

Sponsorluk lansmanında Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmadan çıkmak istedikleri yönündeki açıklamaları sorulan Başkanı Ahmet Nur Çebi, "-Canım cennet istiyor ama günahlarım bırakmıyor- diye bir söz var. Sayın Dursun Özbek'e katılıyorum. Bunlar yapılmalı. Ama tatlı cadı gibi burnunuzu oynatarak bunlar yapılmıyor. Beşiktaş taraftarlarına hiç yalan söylemedim. Hedefe doğru ama bunların gerçekleşmesi için el birliğiyle yapılması gerekiyor. Bankaların bize verdiği destekler için hem bankalara hem o günkü bakanlara ve sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ediyoruz. Ama artık onlara yük olmamamız lazım. Önce evimizin önünü temizleyip ardından bankaralar teşekkür etmeliyiz. Hedfe doğru ama dikkatli olmalıyız" dedi. 

Kombinelerimizin yanısıra forma satışlarının da önemi ve değeri olduğunu kaydeden Çebi, "Taraftardan formalara da ilgi göstermelerini rica ediyorum. Cumartesi günü çok güzel bir hazırlık maçımız var. Belki bir veya iki daha transfer gerekebilir ama sonuçlarını bu cumartesi günü oynayacağımız hazırlık maçından sonra bakacağız. Bir çok alternatifi değerlendiriyoruz. Genç çocuklarımızın hakları yenmesin diye temkinli davranıyoruz. Her transfer tutmayabiliyor ama her genç futbolcumuz mutlaka bu takımın bir parçası oluyor. Transferlerin hemen hemen sonuna geldik. Hocamız ve Sportif Direktörümüzün erken göreve başlaması nedeniyle çok yol aldık. Dersimize iyi çalıştık. Belki 1-2 transfer daha gerekecek" ifadelerini kullandı. 

Kadro dışı bırakılanSerdar Saatçı affedildi mi?

Beşiktaş'ın Viktoria Plzen ile oynanan hazırlık maçında oyundan alındıktan sonraki davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan Serdar Saatçı'nın durumuyla ilgili olarak ise Çebi, "Serdar Saatçı, genç bir kardeşimiz. Altyapıya da ne kadar önem verdiğimi biliyorsunuz. Ne yaparsanız yapın hiç anlamayanlar var. Serdar Saatçı yaşamış olduğu olayın sonuçlarını iyi değerlendirdi. Geldi, sarıldı, öpüştük. Şimdilik yolumuza devam ediyoruz. Bu olayların bir daha yaşanmayacağını ümit ediyorum. Böyle bir olay yaşandı, bitti" sözleriyle genç oyuncunun affedildiğini açıkladı. 

İskoçya'nın Glasgow Rangers takımına transfer olan 'ın satışından gelen paranın az olduğu yönündeki eleştiriler olduğu ifadeleri üzerine ise Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Bir futbolcuya verilen değerin ne kadar değerini bulup bulmadığı sorunun cevabı sadece kendisine verilen tekliflerle ölçülebilir. Siz kafanızda 60 milyon Euro isteyebilirsiniz ama 6 milyon Euro'dan başka bir paraya veren yoksa değeri 6 milyondur. Bir futbolcunun değeri kendisine verilen en yüksek rakamın siz üzerinde istediğinizde bunu alamıyorsanız, onun altındaki rakamlarda buluşuyorsanız  değer odur. Değeri kafanızda istediğinizi yazarak çizerek, hayallerle gerçekleştiremezsiniz. O afaki bir durum.   Rıdvan Yılmaz'ın değeri gönlümde bulmadı. Ayrılmasını istemedim. İş zaten çok uzadı. Tamamıyle kendisinin buradan ayrılmasını istemememden kaynaklandı. Orada verilen bedele bakmıyorum.  Rıdvan'ın bizimle yola devam etmesini çok istememe rağmen, kendisi bana 'Gitmek istiyorum başkanım, hayallerim var, önümü tıkamayın' dedi. Hepimizin evladı var. Hem gitmesine kıyamadım hem de gitmesine hayır demeye kıyamadım. İstemeyerek yolunu açtık" açıklamasını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...