"Beşiktaş'a rahat mı batıyor?"

Spor Servisi yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Galatasaray'a yönelik açıklamalarını değerlendirirken, "Beşiktaş, bunları engellediği takdirde şampiyon olur" dedi.

NTV Spor

11.01.2016 - 13:01

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Habertürk gazetesindeki Galatasaray'a yönelik "Galatasaray stat konusunda beleşe kondu. Fenerbahçe stada giriş için otoban açtı. Galatasaray'ın lokasyonu kötü değil. Ama her şeyi devletten bekleyip işi beleşe getirmeyi seviyorlar" ve sarı-kırmızılı ekibin transferleriyle ilgili olarak, "Onlar monşer. Onlar sadece puro içmeyi bilirler. 50 milyon Dolar harcayıp, salak salak transfer yapıp, takımı oyuncu çöplüğüne çevirirken, üç beş kuruş verip stadın üstünü kapatmamak için bin dereden su getiriyorlar. Biz kendi kaynaklarımızdan bir stadyum yapıyoruz. Nereden geliyor bu değirmenin suyu diye soran bir Allah'ın kulu yok!" açıklamaları ekran klasiği Spor Servisi'nde masaya yatırıldı.

Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol, Orman'ın açıklamalarını yorumlarken, Demirkol, "Haklı veya haksızlığı başka bir tartışma konusu. Hepsine "evet doğru veya yanlış söylüyor" diyebilirsin; ama neden konu durup dururken oraya geliyor, onu anlamıyorum. TSYD toplantısında ortamda 15 gazeteci var. Durup dururken, 15 gazetecinin olduğu bir yerde neden Galatasaray'ı ağzına sakız edersin! Orada 15 gazeteci varsa ki; 15 gazeteciye yazılmamak kaydıyla konuşulmaz. 2 gazeteciye konuşulur da 15 gazeteciye konuşunca bir yerden kaçar. Yazılmamış kaydıyla denmiş olabilir. Denmemiş olsaydı herkes yazardı. Bana da yazılmamak kaydıyla denir ama ben eninde sonunda söylerim" diye konuştu.

Orman'ın basına yansıyan yazılarının ardından nasıl bir düzeltme yapması gerektiği yönündeki düşüncelerini de açıklayan Mehmet Demirkol, "Doğru yol şu, "ben bunları söyledim ama içinde makarası da vardı" dese problem kalmazdı. "Tabii ki burada ciddi olan da vardı, işin makarası da vardı. Biz kendimizle ilgili de benzer şeyler söyledik. Bir iki tane de Karadeniz fıkrası da anlattık. Ben de Karadenizliyim. Böyle bir yöntemle bunu çevirmek mümkün olabilirdi. Galatasaraylı dostlarımız bunu bir eleştiri olarak almasınlar, bu işin makarası. Onlar da bizimle ilgili istediklerini söylüyorlar" diyerek iş paketlenebilirdi. Öyle paketlemek varken niye buraya getiriyor. Çünkü gereksiz bir kavga. Bu işi kavga olarak ortaya koyabilirsin ki şu anda kavga olarak görünüyor. Medyayla da kavga var. Gerek yok" ifadelerini kullandı.

"BUNLARI ENGELLEDİĞİ ANDA BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLUR"
"BEŞİKTAŞ'A RAHAT MI BATIYOR?"
Beşiktaş'ın bu tür kavgalardan uzak durması gerektiğini kaydeden Demirkol, "Beşiktaş'ın şöyle bir şansı var. Fenerbahçe ile Galatasaray'ın aşırı dövüşmesinden en fayda sağlayan kurum Türkiye'de Beşiktaş. Rahat sponsor buluyor. İşlerini kolay hallediyor. herkesin sempatisi var. Beşiktaş şampiyon olsa kimse rahatsız olmaz. Beşiktaş, üstüste 7 defa şampiyon olması lazım ki, Fenerbahçelilerle, Galatasaraylılar "Galiba bizim rakibimiz Beşiktaş. Birbirimizle didişmeyi bırakalım desinler. Böyle bir durum varken, hocan iyi, yönetim toparlanmış, takım canavar gibi. Bu problemleri niye çıkarıyorlar anlamıyorum. Başkan da zaman zaman burada problem çıkarıyor. Bunları engellediği anda Beşiktaş şampiyon olur. Beşiktaş'ın en büyük rakibi maalesef kendi kendilerine çıkardıkları problemler. Herkes sempati duyarken, herhalde rahat mı batıyor, nedir? Öyle derler yani" uyarılarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...