"BİR 10 NUMARA DEĞİL! BİR SNIPER!"

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Talisca'nın performansını değerlendirdi. Demirkol, Brezilyalı oyuncu için, "Forvet arkası bir 10 numara değil, bir 2. forvet. Şu anki durumu 2. forvet. Bir Sniper. Topa acayip vuruyor." dedi.

NTV Spor

18.09.2016 - 23:37

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Talisca'nın performansını değerlendirdi. Demirkol, Brezilyalı oyuncu için, "Forvet arkası bir 10 numara değil, bir 2. forvet. Şu anki durumu 2. forvet. Bir Sniper. Topa acayip vuruyor." dedi.

İşte Mehmet Demirkol'un açıklamaları:

Talisca bir forvet arkası, bir 10 numara değil, bir 2. forvet. Şu anki durumu 2. forvet. Bir Sniper. Acayip vuruyor. Hakikaten acayip. Akhisar maçının ilk dakikalarındaki savunmadan seken topa vurması hakikaten özel bir vuruş. Topun şiddetini hissedebiliyorsun. O top kaleye doğru gitse kolay çıkmak. Ayağa çarptı çıktı. Çok özel vuruyor topa. Ama kuruculuk yok. Ona o yüzden 10 numara ya da forvet arkası demek doğru değil. Dönüşebilirse ne ala. Zaten Şenol Hocanın söylediklerinden o çıkıyor. Özel bir oyuncu olacak zaten.Önder Hoca geçen programında ağzından kaçırdı: "Seneye Monaco'da, Alacaklar onu" dedi. Bilgi olarak söyledi bunu. Geldiği gün demiştim, "Beşiktaş taraftarı çok üzülecek" diye.

Sosa'nın üzerine Talisca diyeceksin. Beşiktaş, Talisca'dan sonra başka birini de bulur. Ama fena gitmiyor. Buradaki sorun Oğuzhan ya da Sosa olmadığında Gökhan İnler topları atıyor da kime atıyor. Nereye atıyor. Cenk dışında orada bir pas opsiyonu yok. Quaresma'yla o bağlantı henüz yok. Quaresma'nın daha basit oynayacağı günler gelecek. Yapıyor. Bu sene de yapması lazım, yapmasa olmaz. Oradaki patron belli: Şenol Hoca... Gökhan İnler'le Sosa olsaydı, olurdu. Oğuzhan'la Talisca olsaydı da olurdu. Ama Gökhan İnler'le Talisca, şu anda hayır. Talisca o kurucu işlerini biraz daha iyi yapmaya başlarsa onun detaylarını seyirciler görmüşlerdir. Kendi sahasından top çıkarmak için gittiği pozisyon var. "Üstümden kaldırayım" dedi. Olmadı. Sosa öyle bir top kaybı yapmaz. Bunları yavaş yavaş öğrenecek. Esasında Talisca'yı geçen sene Benfica maçında seyrederken ön libero oynuyordu. Bu özelliklerini nasıl bu kadar kaybetmiş. Acaba formsuzlukla alakalı bir şey mi? Ama ön taraftaki 2. forvet özelliği çok özel.

"TALİSCA OLDUĞUNDA SOSA'NIN ÖTESİNE GEÇER"
Beşiktaş'ın oyununu nasıl yönlendirecek, nasıl çıkacak? Sürekli bir işleyiş halinde. Geçen sene Sosa-Oğuzhan bağlantılarını iki kanattan Olcay ve Quaresma'nın gelişleri atakları yönlendiriyordu. Oyunun kaderini bu belirliyordu. Talisca bir skor unsuru, oyun unsuru değil. Bunu sadece ben değil Şenol Hoca da söylüyor. Olduğu zaman Talisca, Sosa'nın ötesine geçebilecek bir oyuncu. Sosa'nın da iyi vuruş özelliği vardı ama Talisca çok acayip vuruyor.

Galatasaray'da da o tartışma yapılıyor. "Tolga, Melo'nun yerini doldurur mu?" deniliyor. Melo ilk sezon 11 gol attı. Şu anda Tolga başka bir iş yapıyor. Standart orta saha. Galatasaray'ın orta sahası o kadar boş kalmış ki; normal bir orta saha bulduğu zaman "Allahhhh" diyor millet. Melo'nun ilk sezonunda 10 ya da 11 golü vardı. Selçuk'un da asisti çift hanelerdi. Melo'nun bir asisti vardı. Sosa'nın çok önüne geçecek bir yetenek. Keşke bonservisi alınsaydı. Ama çok zor duruyor.

Sayfa Yükleniyor...