"BİR GÜN AYRILACAK VE O GÜN..."

Barcelonalı savunma oyuncusu Gerard Pique, Katalan ekibinin yıldızı Lionel Messi ile ilgili açıklamalarda bulundu. "İkinci bir Messi gelmeyecek" diyen Pique, Arjantinli yıldızın yerinin doldurulamayacağı görüşünde.

NTV Spor 14.10.2016 - 12:28
Son Güncelleme: 14.10.2016 - 15:23
"BİR GÜN AYRILACAK VE O GÜN..."

Gerard Pique, Lionel Messi'nin yerinin doldurulamaz olduğunu söyledi. İspanya'da bir televizyon programına açıklamalarda açıklamalarda bulunan Pique, altyapıdan bu yana birlikte oynadığı Arjantinli yıldızın bir gün takımdan ayrılacağını bilmesine karşın bunu kabullenmenin zor olduğunu ifade etti.

Pique, "Leo eşsiz bir futbolcu. Elbet bir gün Barcelona'dan ayrılacak ve o gün biz babasını kaybetmiş çocuklar gibi olacağız" sözleriyle Arjantinli yıldızın ayrılığının nasıl bir etki yaratacağını tarif etti.

Barcelonalı savunma oyuncusu ayrıca Barcelona'nın bir daha Messi, Xavi, Puyol ve Iniesta gibi isimlerden oluşan bir jenerasyon yakalayacağını sanmadığını dile getirdi. Pique, "İkinci bir Messi gelmeyeceği gibi böyle bir nesil de gelmeyecek. Umarım yeniden böyle bir ekip görebiliriz ancak bunun yaşanacağını pek düşünmüyorum" dedi.

Katalan TV3 televizyonuna konuşan Pique, yeşil sahalardan emelilik kararı almasının ardından hedefinin başkanlık olduğunu belirterek, "Futbolu bıraktığımda Barcelona'nın kulüp başkanı olmak istiyorum. Doğruyu söylemek gerekirse futbolu bıraktıktan sonra kendimi teknik direktör olarak görmüyorum. Çünkü bundan çok fazla zevk alacağımı sanmıyorum. Oysa başkan unvanıyla, hayranı olduğum bu kulüp için çok iyi şeyler yapabilirim." ifadelerini kullandı.

Pique her maçı kazanabilecek bir takım olmadığını hatırlatarak, "Gün gelecek kazanmayı bırakacağız. İşte o gün geldiğinde sabretmeli ve yeniden kazanan bir takım kurmalıyız. Büyük takımlar, böyle inşa edilir." dedi.

Real Madridli Cristiano Ronaldo'yu da değerlendiren 29 yaşındaki İspanyol futbolcu "Kimsenin olmadığı kadar hırslı ve tarihin en iyi futbolcularından biri. Doğuştan rekabetçi bir kimliği var. Bir makine gibi. Tüm vücudu her seferinde daha iyi çalışmak için yapılmış. Büyük yıldızlar öyle bir sınıra geliyorlar ki çok büyük hırsları onları hasta yapabiliyor. Bence o sınırda." şeklinde konuştu.

İLE NASIL TANIŞTI?
Öte yandan, sevgilisi Kolombiyalı şarkıcı Shakira ile Güney Afrika'daki Dünya Kupası öncesinde Madrid'de tanıştığını anlatan Pique, sözlerine şöyle devam etti:

"Waka-Waka adlı şarkısının klibinde çıkmıştım. Madrid'de gördüğümde telefonunu istedim. Bir gün, Güney Afrika'da hava nasıl diye bir mesaj attım. O da bana uzun bir cevap verdi. Bu normal değildi. İletişime o şekilde başladık. Görüşmeye başladığımızda sadece 4 günlük bir hevesti. Daha sonra devamını getirdik. İyi de yapmışız. Birisiyle ilişkiye başladığında, i·lk dönemlerde devamı gelip gelemeyeceğini hiçbir zaman bilemezsin."

Shakira'nın Barcelona'da yaşamaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Pique, Kolombiyalı şarkıcının Katalanca sözlerin de yer aldığı yeni bir parçasının piyasaya çıkacağını duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...