Bir vergi şoku da Xabi Alonso'ya

Bayern Münih'te oynayan İspanyoıl futbolcuya, İspanya'da imaj haklarından vergi cezası çıktı. 35 yaşındaki futbolcuya, 3 milyon Euro vergi dışında, 2.3 milyon Euro ceza ve 400 bin Euro faiz için dava açıldı.

NTV Spor 09.12.2016 - 12:02
Bir vergi şoku da Xabi Alonso'ya
Dört sezon oynadığı Real Madrid'den 2014'te Bayern Münih'e gelen Xabi Alonso, burada 2.5 sezonda 94 resmi maça çıktı. İki lig şampiyonluğu, bir Almanya Kupası ve bir Almanya Süper Kupası zaferi yaşadı.Getty

Son dönemde futbolcular hakkında çıkan haberlerinin zincirine Xabi Alonso da eklendi. Bild Gazetesi, kariyerini 'te sürdüren İspanyol futbolcuya Madrid Savcılığı'ndan dava açıldığını yazdı. 35 yaşındaki İspanyol futbolcu hakkında Real Madrid'de oynadığı dönemle ilgili imaj haklarından kaynaklı bir vergi incelemesi yürütüldüğü daha önce medyaya yansımıştı. Bild, inceleme sonrası 3 milyon Euro vergi aslı, 2.3 milyon Euro ceza ve 400 bin Euro faiz için dava açıldığını yazdı.

Gazete, Alonso'nun Liverpool'dan takım arkadaşı Javier Mascherano gibi imaj hakları için Portekiz'de bir ada olan Madeira'daki bir şirketi kullandığını ve Mascherano'nun bu nedenle 1.5 milyon Euro vergi ve 815 bin Euro ceza ödediğini yazdı.

Sayfa Yükleniyor...