"Biz hakem yardımıyla kazanmadık"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

14.08.2017 - 00:28 | Son Güncelleme: 14.08.2017 - 01:07

Karşılaşmayı değerlendiren Güneş "Taraftar yoktu ama Süleyman abinin (Seba) ruhu vardı sahada. Beşiktaş zaman zaman üzülüyor ama yapacak bir şey yok. Taraftarlar hak etmedikleri bir durumla karşılaştı ve günahı olmayan taraftarlar maça gelemedi. Stat açıldığından beri saha doluyor. Gelen takımların da keyif aldığı maçlar oldu. Bugün sessiz bir maç vardı. Zemin de biraz bozuktu. Bütün oyun kontrolü bizdeydi. Hızlı ve tempolu bir maç olmadı. 1-2 hata vardı geride yaptığımız. Herkesin bekldiği tempolu bir oyun olmaması şu an için normal. Sezon bir maraton. Skor ve oyun üstünlüğü kurmak önemli. Bütün takımı tebrik ediyorum" dedi.

Transferle ilgili bir soruya yanıt veren Güneş "Bize stoper ve santrfor lazımdı, sonra diğer pozisyonlar... Transferle ilgili düşüncemizi başkana iletiyoruz, o da işi yapıyor. Son 2 yıldır transferleri yönetim ve başkan yapıyor. Biz de işimizi yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Süper Lig'in ilk haftasında takımının Antalyaspor'u 2-0 yendiği maçta rakiplerine karşı üstün bir oyun sergilediklerini söyledi.

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kazanmanın güzel olduğunu vurgulayarak, "Oyun olarak daha tempolu oynamak istiyoruz. Hazır değiliz, bu normal. Milli takım arasına kadar hazırlık dönemi olarak görüyorum. Erken forma girmek de doğru değil. Oyun ve skor üstünlüğü bizdeydi. Sahanın zemininin de kötü olması oyunu etkiledi. Seyircisi olmayan takım olarak kapanan Antalyaspor'a karşı 2-0'lık skor olumsuz değil ama futbol adına her maçta güzel oyun bekliyoruz. Çalışacağız." diye konuştu.

Kazandıkları penaltıyla ilgili eleştirilere yanıt veren Güneş, şunları kaydetti:

"Tartışmasını yapmayacağım, pozisyonu görmedim. Yakın komşumuzu iterken, dostumuzun sıkıntısını anlamazsak terörün kucağına düşeriz. Geçen hafta başkan bir şey söyledi dünyayı ayağa kaldırdılar. Elime bir çubuk versinler ben de kaldırırım. Başkanın söylediklerinin altına imzamı atıyorum. Kibarca, medenice toplantıyı yaptı. Türkiye kavga ortamı beklediği için hayal kırıklığına uğradı. Benim elim futbolcuya gidiyor savcılığa veriliyorum. Adam öldürüyorlar bir şey olmuyor. Biz hakem yardımıyla kazanmadık."

Maçtan daha önemli şeyler olduğunu anlatan tecrübeli teknik adam, "Şehitlerimiz var. Aynı zamanda Süleyman Seba'nın ölüm yıl dönümü. 'Beşiktaş'ı üzmeyin' sözleri tribünde vardı. Eski dostlarımızı kaybediyoruz, gençlerimizi kaybediyoruz. Maç kazanmak güzel ama en yakın dostumun, tanıdığım büyüğüm Sunay Akın'ın babasını kaybettik. Hastalık, terör, adam vurma olaylar. İnsan kaybediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...