"Bizden iyisi varsa buyursun gelsin"

Spor Toto 2. Lig play-off müsabakalarında birinci olarak 8 yıl aradan sonra yeniden Bank Asya 1. Lig'e yükselen Adana Demirspor'un kulüp başkanı Mehmet Gökoğlu, "Adana Demirspor’u daha iyi noktaya taşıyacak insanlar varsa buyursun gelsin" diyerek ayrılığın sinyalini verdi.

NTV Spor 14.06.2012 - 19:11

Spor Toto 2. Lig play-off müsabakalarında birinci olarak 8 yıl aradan sonra yeniden Bank Asya 1. Lig'e yükselen Adana Demirspor'un kulüp başkanı Mehmet Gökoğlu, "Eğer halkın takımı olan Adana Demirspor'u içinde bulunduğu durumdan daha iyi noktalara taşıyacak, asıl hedefi Süper Lig'e çıkması için doğru adımlar atacak insanlar varsa buyursun gelsin" dedi.

Mehmet Gökoğlu, kulüp idari binasında düzenlediği basın toplantısında, Adana Demirspor'un 8 yıldır özlemini duyduğu şampiyonluğa ulaşarak, asıl hedefine bir adım daha yaklaştığını söyledi.

Genel kurulu 20 Haziran'da yapacaklarını belirten Gökoğlu, "Ben ve yönetim kurulu üyeleri elde edilen bu şampiyonluğun ardından camiamızın beklentilerinin ne olduğunu öğrenmek ve daha başarılı olacağına herkesin inandığı yeni bir yönetimin oluşması ihtimalini göz ününde bulundurarak genel kurul kararı aldık. Eğer halkın takımı olan Adana Demirspor'u içinde bulunduğu durumdan daha iyi noktalara taşıyacak, asıl hedefi Süper Lig'e çıkması için doğru adımlar atacak insanlar varsa buyursun gelsin. Eğer camiamız ve genel kurul üyelerimiz de bu kişilerin Adana Demirsporumuzu daha ileriye taşıyacağına onay verirse seve seve bayrağı teslim etmeye hazırız. Ancak şunun iyi bilinmesini isterim ki Adana Demirspor hiç kimsenin siyasi oyuncağı olamaz. Adana Demirspor hiç kimsenin rant aracı olarak kullanılacağı bir kulüp olamaz. Adana Demirspor 72 yıllık tarihi boyunca ne sermaye babalarına, ne holdinglere, ne de siyaset tüccarlarına teslim olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır" dedi.

"BEN DE ADAY OLABİLİRİM"
Gökoğlu, takımın genel ve mali durumu hakkında da değerlendirmelerde bulunarak, "Kulübün genel borcu 9 milyon 913 bin lira" dedi.

Gelecek sezonda kulübün ödenmesi gereken toplam paranın ise 3 milyon 756 bin liraya ihtiyacı olduğunu açıklayan Gökoğlu, "Yeni sezon için de 2 milyon lira transfer ücreti lazım. Toplamı 5 milyon 756 bin lira. Sezon içinde de 5 milyon gibi bir miktar olduğunu düşünürsek toplamda 10 milyon 756 bin lira gibi bütçe olması lazım. Bunun yanı sıra da 4 milyon 300 bin lira gibi kulübün geliri oluşuyor. Yeni yönetimin bu rakamlarla hesap yapması lazım. Bunu açık ve şeffaf bir şekilde ifade ediyorum. Bank Asya 1. Lig'den gelecek paralar ise kulübün temlik gelirlerine gidecek. İnşallah her şey Adana Demirspor için iyi olur" ifadelerini kullandı.

Gökoğlu, adaylığı konusunda "20 Haziran tarihine kadar ben başkanım. Adana Demirspor'un kongre üyeleri var. Adana Demirspor'un sahibi ben değilim. Bu kongrede herkes aday çıkabilir, herkes liste yapabilir. Buna kimsenin ben de dahil söz söylemeye hakkı olamaz. Adana Demirspor'un ne kadar bütçeye ihtiyacı olduğunu açıkladım, böyle bir bütçe bulunmalı. Ben de hesap kitap yapacağım. Bütçeyi yönetimdeki arkadaşlarımla eğer sağlayabilirsem, benim de hakkım kulüp başkanlığına tekrar aday olmak. Ben de başkaları da aday olabilir. Herkes kulübün ihtiyaçlarını bütçesinin ne kadar olduğunu bilmeli. Ben Adana Demirspor'a hiçbir zaman zarar vermedim, verdiğime de inanmıyorum" dedi.

Gökoğlu, "Hesap, kitap yaptıktan sonra eğer ben varım dersem, Adana Demirspor Kulübü'nü 2014 yılına kadar borçsuz bir kulüp, kalıcı geliri olan bir kulüp olmaya götürmeye çalışırım. En büyük amacım da bu. Başka bir yönetim de gelirse Adana Demispor'u UEFA kriterlerine göre borçsuz hale getirmesi lazım. Öyle biri çıkarsa da Adana Demirspor'un kongre üyesi olarak ayağını öperim. Adana Demirspor hepimizin, Adana'nın, halkın takımı. Benim için makam önemli değil. Ben Adana Demirspor'un hizmetkarıyım" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sayfa Yükleniyor...