"Bize yakışmadı"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 19.08.2017 - 00:22 | Son Güncelleme: 19.08.2017 - 10:31

Güneş "Rakip takımın hücumu yoktu. Oyun tamamen bizim kontrolümüzdeydi. Mutlaka kazanmalıydık. 1-0 ve 2-1 öne geçtik. Rakibin 2 şutu ve 2 golü var. İkinci yarı atağı yok. İkinci yarı daha fazla atak yaptık. Oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Rakibin şansı da yardım etti. 2. gol yenecek bir gol değil. Bize yakışmadı. Uzaktan yediğimiz gol bizim gibi üst seviyede oyuncuları olan takıma yakışmadı" dedi.

Yeni transferlere değinen Güneş "Oyuncularda sorun yok. Daha performans olarak istenilen seviyede değiller. Niyet ve gayret olarak takıma adapte olmaya çalışıyorlar. Bu bir hizmet yarışı. Kime şans gelirse gerekeni yapacak. Ancak tam istediğimiz seviyede değiller" diye konuştu.

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maça hatalar yaparak başladıklarını belirterek, "Kazanmamız gereken bir maçta maalesef 2 puan kaybettik. İkinci yarıda hata yapmadığımızı söyleyebiliriz. Buna rağmen hem yediğimiz ikinci gol bize yakışmadı hem de maçı berabere bitirmemize neden oldu." dedi.

Şenol Güneş, rakibe karşı üstün oynadıkları ikinci yarıda 3. veya 4. golü bulmaları gerektiğini vurgulayarak, "Bunu başaramadık. Takım kötü oynamadı ancak kötü bir şekilde iki puan kaybettik." diye konuştu.

Kaleci Fabricio Agosto Ramirez'in yediği ikinci gole değinen Güneş, "İlk golü tam göremedim. İkinci gol onun yiyebileceği gol değildi. Hiçbir kalecinin yiyebileceği bir gol değil. Önce şutu attırmamak gerekiyordu. Rakip üstümüze gelmiyordu." ifadelerini kullandı.

"GİRENLERİN DAHA ÇOK KATKISI OLABİLİRDİ" 
Oyuna sonradan dahil ettiği Gary Medel, Jeremain Lens ve Alvaro Negredo'nun fazla katkı yapmadığını anlatan Şenol Güneş, şunları söyledi:

"Kenardan oyuna soktuğum üç oyuncu hazır değildi. Medel iyi işler yaptı. Negredo ve Lens daha dinamik ve hazır olmalılar. Yeni geldiler. Girenlerin daha çok katkısı olabilirdi, o özellikleri var."

Kamp döneminin iyi geçip geçmediği yönündeki soruyu yanıtlayan Güneş, "İspanya ile ilgili sorun yok. Buradaki hazırlık döneminden sonra Çin'e gidip gelmenin, zaman ve çalışma yönünden kaybı olabilir ama bu telafi edilebilir. Lige bakarsak şu anda normal durumdayız. Zaten bu seviye yukarı gidecek." değerlendirmesinde bulundu.

Hakemlerin maç içinde verdiği su molasını da eklenen süreyi de eleştiren Güneş, "Su molası neden veriliyor bunu sormak istiyorum. Çay molası da versinler." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...