A Milli Takım | Umut Nayir: Bizim için hedef grubu lider bitirmek

A Milli Takım'da Umut Nayir, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri için, "Bizim için hedef grubu lider bitirmek. Umarım istediğimiz sonuçları alırız." dedi. Milli takıma davet edilen forvetlerle ilgili ise 29 yaşındaki oyuncu, "Üçümüzün de performansının keskin olması milli takıma fayda sağlayacak." açıklamasında bulundu.

NTV Spor 20.03.2023 - 18:17
Son Güncelleme: 20.03.2023 - 19:48
"Bizim için hedef grubu lider bitirmek"

2024 Avrupa Şampiyonası D Grubu ilk maçında Ermenistan'la deplasmanda karşılaşacak A Milli Takım'da , akşam antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım formasıyla en iyi performansını göstermek istediğini belirten Umut Nayir, "Hocam bana söylediklerini basın toplantısında tekrarladı. Benim durumum yaşı biraz geçmiş Türk gençleri için örnek olabilir. Benim durumum aslında her zaman hırslı bir şekilde çalışmaya devam etmeleri gerektiğinin kanıtı. Milli Takım da olmak benim için mutluluk verici. Hocamızın 29 yaşında Almanya milli takımına seçilip Avrupa şampiyonu olması umarım bize örnek olur. Ben de inşallah bu mutluluğu Stefan Kuntz önderliğinde yaşarım." açıklamasında bulundu.

Grupta yer alan takımlardan Hırvatistan'la ilgili değerlendirmelerde bulunan 29 yaşındaki forvet, "Hırvatistan'ın büyük bir futbol kültürü var. Rekabet ortamlarının ne kadar mücadeleci olduğunun farkındayım. Bizim için hedef grubu lider bitirmek. Umarım istediğimiz sonuçları alırız." ifadelerini kullandı.

⚽ FUTBOL HABERLERİ

Umut Nayir, milli takıma davet edilen forvetlerle ilgiliyse, "Forvet oyuncuları skor yaptıkça öz güvenleri yerine geliyor. Bu durum da skor yapmaya devam etmelerini sağlıyor. Aslında birbirini pekiştiren şeyler. Şu an milli takım kampında Enes ve Cenk ile birlikte 3 forvet olarak gözüküyoruz. Üçümüzün de performansının keskin olması milli takım adına fayda sağlayacaktır."açıklamasını yaptı.

Ümraniyespor'da doğru bir organizasyon olduğunu belirten golcü oyuncu, "Futbol bir organizson işi. Forvet olarak takım arkadaşlarınıza bağlısınız. Ümraniyespor'a gelirken hedefimin milli takıma gitmek olduğunu söylemiştim. Bana biçilen rolde doğru oynadım. Sıralama olarak sonda olsak da Ümraniyespor'un doğru futbol oynadığının herkes farkında." dedi.

Umut, 29 yaşında ilk kez A Milli Takıma seçilmesiyle ilgili olarak, "Arda Güler, aramızda sanırım en genç arkadaşımız. Ben onun yaşındayken profesyonel takıma yeni geçiş yapmıştım. Şu an kendisiyle aynı milli takımda forma giyebiliyorum. O yüzden insanların hiçbir zaman vazgeçmemeleri gerektiğini düşünüyorum. Performansın yanında aidiyet ve kararlılık da gösterirsek milli takımın kapısının herkese açık olduğunu görüyoruz. İnşallah herkese de nasip olur. Bugün birçok oyuncu milli takımdan teklif bekliyor ama bu durumu belirleyen birçok etken var. Hocalarımızın kararlarını vermesini sağlayan birçok değişken var. Ben bireysel olarak kendi etki edebileceğim alanlara odaklandım hep. Buradaki karar mercii Stefan Kuntz ve kendisi beni buraya layık gördü. Bende bana duyulan güvenin karşılığını sahada vermek istiyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...