"Böyle taraftar görmedim"

Galatasaray’ın sezon başında kadrosuna kattığı Fernando Reges, taraftara övgü yağdırdı ve "Böyle bir taraftar grubu görmedim" dedi.

NTV Spor 07.09.2017 - 13:02
"Böyle taraftar görmedim"

Televizyonu’na açıklamalar yapan , adaptasyonun kısa sürdüğünü söylerken, "İlk 1 ay tabii ki her zaman için zordur. İlk kez geldiğiniz bir yer ve yeni bir yere alışıyorsunuz. Adaptasyon sürecim çok çabuk ilerledi. İlk geldiğimiz zaman biliyorsunuz bir hazırlık maçı vardı. Galatasaray kariyerime çok çabuk şekilde giriş yaptım aslında. Ama burada herkesin yardımıyla birlikte çok iyi bir şekilde devam ediyorum. Ondan sonra da kazandığımız maçların verdiği moralle gayet iyi şekilde sürüyor." dedi.

Adaptasyon sürecinde takım arkadaşlarının inanılmaz katkıları olduğunu vurgulayan Brezilyalı futbolcu, "Onların bana yaklaşımı, diğer taraftan hocamız da benim için çok önemliydi ve bana verdiği destek tabii ki. Taraftarımızı unutmamak lazım. Çünkü onların da desteği ile birlikte adaptasyon süreci çok hızlı gelişti.” diye konuştu.

"BÖYLE BİR TARAFTAR GRUBU GÖRMEDİM"
Taraftarın desteğine ayrı bir parantez açan Fernando, "Mükemmel bir atmosfer yaratıyorlar. Hem içerde, hem de dışarda oynadığımız maçlarda her zaman bizim yanımızdalar. Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki, şu zamana kadar gördüğüm en iyi taraftar grubu. Hem oynadığım takımlarda hem de rakiplerimde hiç böyle bir taraftar grubu görmedim. 90 dakika boyunca bize destek veriyorlar. Onların desteği çok önemli. Umarım sezon sonu hep birlikte mutlu sona ulaşırız.” sözleriyle sarı kırmızılı taraftarları övdü.

Teknik direktör Igor Tudor'un genç olmasına karşın büyük potansiyeli olduğunu kaydeden Fernando, transferiyle ilgili olarak da "Galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia olduğunu, nasıl bir kültüre ve tarihe sahip olduğunu, Türkiye'nin en büyük camiası olduğunu biliyordum. Buraya gelmeden önce birçok teklif aldım aslında, ama bir futbolcu olarak mutlaka kulübün size yaklaşımı çok önemli. Galatasaray'ın bana yaklaşımı çok pozitif oldu. Beni gerçekten çok istediklerini gösterdiler. Bu da beni çok sevindirdi. Galatasaray gibi bir camia tarafından bu kadar istenmek beni mutlu etti. Sadece bilmediğim veya bu kadar bilgi sahibi olmadığım, taraftarın bu kadar takımlarına bağlı olduklarıydı. Onu da buraya geldikten sonra görme fırsatı buldum.” ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...