Rıdvan Dilmen: Ben böylesini dünyada görmedim

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRT Spor'daki Futbolun Zirvesi programında TFF 1. Lig'de yaşanan müthiş mücadeleye dikkat çekti ve "İddia ediyorum; yeryüzündeki en enterasan lig. Böylesini dünyada görmedim" dedi.

NTV Spor 22.03.2017 - 12:38 | Son Güncelleme: 22.03.2017 - 18:02

TFF 1. Lig`deki nefes kesen Süper Lig'e çıkma mücadelesini değerlendiren Dilmen, “İddia ediyorum; yeryüzündeki en enteresan lig. Ben böylesini dünyada görmedim” ifadelerini kullandı.

Lig yarışını değerlendiren Dilmen, "Son üç maçta 1 puan alan Giresunspor ile Süper Lig’e çıkacak ikinci takımla arasındaki puan farkı hala 2 veya 3. Aynı şekilde kaç haftadır kazanamayan Göztepe, hala şampiyonluk adaylarından biri. 3 haftadır maç kazanamayan Sivasspor, ilk ikide ve şu anda lig bitse Süper Lig’e çıkıyor. 6 haftada sadece bir maç kazanan Eskişehirspor, en ciddi şampiyonluk adaylarından biri durumunda. İşte TFF 1. Lig’in bu enteresan yönü söylüyorum." dedi.

Yeni Malatyaspor'un, dışarıda kazanarak zirvede olduğunu vurgulayan Rıdvan Dilmen, "Çünkü içerde oynamıyorlar doğru dürüst. Bence Malatya Süper Lig’e çıktı. Diğerleri arasında müthiş bir mücadele var. Giresun’un, 3 maçta 1 puan rağmen çıkma ihtimali var. Sivasspor 3 maçtır kazanmamasına rağmen çıkma ihtimali var. Göztepe son üç maçta sıfır çekmesine rağmen Süper Lig için ciddi bir adaydır. Aynı şekilde Eskişehir 6 maç kazanmamasına rağmen çıkma ihtimali var. Çok tuhaftır, ben böyle bir ligi dünyada görmedim” ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...