Brezilya Milli Takımı, Guardiola için geliyor

Brezilya Futbol Federasyonu, 2022 Dünya Kupası'nın ardından Pep Guardiola'yı takımın başına geçirmek istiyor.

NTV Spor 08.04.2022 - 17:52

Manchester City ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunan Pep Guardiola, yeni sezonda farklı bir takımı çalıştırabilir.

Marca'da yer alan haberde Brezilya Milli Takımı'nın 2022 Dünya Kupası'nın ardından takımın başına Pep Guardiola'yı getirmek istediği ve yıllık 12 milyon Euro teklif edeceği ifade edildi. 2016'dan bu yana Manchester City'de çalışan Pep Guardiola, şu anda yıllık 20 milyon Euro kazanıyor.

Anlaşmanın süresinin 4 yıllık olacağı 2026 Dünya Kupası'na kadar geçerli olacağı belirtildi. Guardiola'nın 2023'e kadar sözleşmesinin bulunmasına rağmen Katalan teknik adamla görüşme yapılacağı kaydedildi.

Federasyon ayrılığı açıkladı

Brezilya Futbol Federasyonu Koordinatörü Juninho Paulista, Redacao Sport programında yaptığı açıklamada Tite'nin 2022 Dünya Kupası'ndan sonra takımdan ayrılacağını söyledi. Tite'nin daha önce takımdan ayrılacğaı belirtilmiş fakat konuya ilişkin resmi açıklama yapılmamıştı.

2016 yılından bu yana Brezilya Milli Takımı'nı çalıştıran Tite, takımının başında 72 maça çıkarken 2019'da Copa America şampiyonluğu yaşadı.

2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde puan rekoru kırarak turnuvalara katılım hakkı elde eden Brezilya, kura çekiminin ardından G Grubu'nda Brezilya, Sırbistan, İsviçre ve Kamerun'la eşleşti.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...