"Brezilya'nın final şansı yüksek"

1994 Dünya Kupası şampiyonu Brezilya'nın önemli oyuncularından Aldair, bu yıl da takımlarının finale çıkmasını bekliyor. NTV Spor'a özel açıklamalar yapan Aldari, Brezilya'nın final şansının oldukça fazla olduğunu söyledi.

NTV Spor 28.06.2014 - 00:18

Brezilya'nın en büyük şansının Neymar olduğunu söyleyen Aldair, takımın final şansını oldukça fazla olarak değerlendirdi.

Aldair, "Neymar gerçekten büyük bir oyuncu. Ona hepimiz saygı göstermeliyiz çünkü gerçekten harika oynuyor. Yaşı çok genç olmasına rağmen müthiş bir futbol sergiliyor. O bu ülkenin kahramanı. Eğer Brezilya, Şili maçına iyi hazırlanırsa, Neymar önderliğinde final yürüşünü sürdürecektir" dedi.

1994'te kupayı kaldıran Brezilya Milli Takımı ile şimdiki takımı karşılaştıran Aldair, 1994'teki takımın daha iyi olduğunu dile getirdi.

"Biz 1994'te kupayı kazandık" diyen Aldair, "Bu sebeple şu anki takımdam daha iyiyiz. Ancak şimdiki takım da kötü diyemem. 1994'teki takımımız belki bu takımdan fersah fersah üstün değildi ama kupayı kazandı. Bu da bizi daha iyi yapıyor. Yine de şimdi ki takımın da kupaya ulaşmak için iyi bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...