BTC Türk Yeni Malatyaspor'da Ahmet Köse başkanlığa aday oldu

Süper Lig'de küme düşmenin 1 yıl ertelenmesiyle ligde kalan BTC Türk Yeni Malatyaspor'da Ahmet Köse, başkalığa aday olduğunu açıkladı.

NTV Spor 01.08.2020 - 14:05
Son Güncelleme: 01.08.2020 - 14:08
BTC Türk Yeni Malatyaspor'a yeni başkan adayı

Yurt içi ve yurt dışında üst düzey yöneticilik (CEO) yapan Ahmet Köse, BTC Türk Yeni Malatyaspor Kulübü'nde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Köse, yaptığı açıklamada "Malatyaspor, dünyada ve Türkiye'deki 3 milyon Malatyalının ortak paydasıdır. Bu ortak paydayı güçlendirerek daha sürdürülebilir bir futbol ve daha sürdürülebilir yönetim şekliyle dünya markası haline getirmek hedefimiz." diye konuştu.

Sponsorluk gelirinde hedef 100 milyon lira

Mali açıdan güçlü, sportif olarak da başarılı bir takım oluşturmak için yola çıktıklarının altını çizen Köse, şu görüşlerini aktardı:

"Yeni Malatyaspor'un sürdürülebilir ve güçlü bir mali yapıya kavuşması öncelikli hedefimiz. Camiamızın ve taraftarlarımızın hayalini kurduğu finansal ve sportif açıdan başarılı kulübü oluşturacağız. Sporda dünyanın önde gelen ülkelerinde uygulanan modelleri ve projeleri hayata geçirerek, Yeni Malatyaspor'un marka değerine katkı sağlayacağız. Kuracağımız yapıyla Türk futboluna örnek olacak bir kulüp haline gelmeyi ve sponsorluk gelirlerinde birkaç yıl içinde 100 milyon lirayı aşmayı hedefliyoruz."

BTC Türk Yeni Malatyaspor, 'de bu sezonu 32 puanla 16. sırada tamamlayarak küme düşmüştü.

Sarı-siyahlılar, Türkiye Federasyonunun aldığı kararla gelecek sezon da Süper Lig'de mücadele edecek.

Sayfa Yükleniyor...