"Bu duruma alışığım"

Cezayir maçında, bir kaleciden çok libero gibi oynayan Alman kaleci Manuel Neuer, bu duruma yabancı olmadığını söyledi. Bayern Münih'te de sıklıkla kalesini terkettiğini belirten Neuer, tam 19 kez ceza sahasının dışında topla buluşmasını, sahanın ıslak olmasına bağladı.

NTV Spor

01.07.2014 - 23:14

Almanya'nın başarılı kaleciler yetiştirme geleneği devam ediyor. Panzerlerin kalesin yıldızlaşan son isim Manuel Neuer.

Neuer, Cezayir karşısında bir kaleciden çok libero gibi davranarak, takımını olası bir yenilgiden kurtardı. Maç boyunca inanılmaz şekilde 19 kez ceza sahası dışında topa dokunan Neuer, birçok Cezayir kontraatağını tek başına önledi.

Neuer, oyun tarzını şaşkınlıkla karşılayanlara; "Oyun stilimi değiştirmedim. Bayern Münih'te de genellikle böyle oynuyorum. Bu maçta özellikle böyle oynamak zorundaydım. Çünkü saha ıslaktı ve savunmamızın arkasına atılan topların hızlanacağını biliyordum" dedi.

Cezayir karşısında kötü oynadıklarını kabul eden Neuer, Fransa ile oynayacakları çeyrek final maçına kadar nerede yanlış yaptıklarını inceleyeceklerini ve oyunlarında gerekli iyileştirmeleri yapacaklarını söyledi.

Sepp Maier, Andreas Köpke, Oliver Kahn ve Jens Lehmann gibi başarılı kalecilerin ayak izlerini takip eden Neuer, 49 kez giydiği Alman milli formasıyla sadece 3 kez yenilgi yüzü gördü.

Sayfa Yükleniyor...