Burak Elmas: Galatasaray'a karşı lobi var

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas Oğulcan Çağlayan'ın davası ve Marcao'ya verilen 8 maçlık ceza hakkında kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 20.08.2021 - 12:51
Son Güncelleme: 20.08.2021 - 14:42

Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, GSTV'deki Gündem Özel programında açıklamalarda bulundu. Elmas, Oğulcan Çağlayan davasında Rizespor ile Galatasaray arasında yaşanan gelişmeleri ve Kerem Aktürkoğlu'na saldıran Marcao'ya verilen 8 maçlık ceza hakkında açıklamalarda bulundu.

"Galatasaray'a diz çöktürme çabası var"

Burak Elmas, çözüme ulaşmayan Oğulcan Çağlayan davası, Rizespor ile yaşananlar ve TFF ve kurulları ile yaşanan olayları anlattı.

"Oğulcan olayı sadece Rizespor ile Galatasaray arasındaki durum değil" diyen Başkan Elmas, "Galatasaray'a diz çöktürmeye çalışılan, en son da oyuncusuna verilen cezayla tehdit etmeye kadar varan bir durum. Galatasaray'a karşı başlatılmış bir mücadele, Galatasaray'a diz çöktürme çabası var." ifadelerini kullandı.

"Rizespor'da yeni bir yönetim geldi. Sayın Tahir Kıran'a camiadan büyük bir baskı var. Rizespor'la ilişkimizi normalleştirmeye çalışıyoruz. Bazı isimler bunu kan davası haline getirmişler. Bu baskıyı da Rizespor'a baskı yapıyorlar. Görüşmelerimiz bir aşamaya geldi. Kişilere bir suç duyurusunda bulunduk. Bir şekilde bazı oyuncuları kiralık ve bonservisiyle Rizespor'a verdik. Burada amacımız oyuncumuzu bir an önce sahaya döndürmek."

"Tahkim Kurulu aleyhine yaptığımız davalardan feragat yapmamız istendi"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Oğulcan Çağlayan davasının çözülebilmesi için Çaykur Rizespor ile anlaşmaya vardıklarını ancak imzalanacak protokolde TFF ve kurullarına açılan davaların kapatılması üzerine eklenen madde olduğunu söyledi.

Elmas, "Bize bir takım duyumlar gelmeye başladı. Çarşamba günü elimize son bir protokol geldi. Rizespor'un avukatından bize gelen protokolden bize perşembe gününe kadar imzalanması gerektiği bilgisi geliyor ama cuma günü de imzalanabilir. Protokoldeki bir madde bizi şaşırttı. Rizespor'la karşılıklı davamız var. Tahkim Kurulu aleyhine yaptığımız davalardan feragat etmemiz istendi. Federasyon ve Tahkim Kurulu da işin içinde." diye konuştu.

"Biz hiçbir olayı kişiselleştirmedik. Biz göreve geldikten sonra iyi niyetli çabamızla Türk futbolcu için çözüm odaklı olacağımızı belli ettik. Galatasaray'a karşı içeride bir lobi var. Bana kalırsa suç örgütü. Burada ilk kesilen ceza Galatasaray'dan alınmak istenen bir haraçtır. Kaynak aktarma cezasıdır."

Rezan Epözdemir: Tahkim Kurulu ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu derhal istifa etmelidir.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, kulübün haklarını aradıklarını dile getirirken, "Düğme baştan yanlış iliklenmiş. Sadece oyuncu adına ceza olmaz. Men cezası 6'dan 3'e düştü. Göreve geldikten sonra transfer yasağı vardı. Önce UEFA'ya yazdık, kesinleşmiş bir ceza yok. Transfer yasağının kaldırılması konusunda TFF'ye başvurduk, reddedildik. Hak arama özgürlüğümüzü aradık. Tahkim Kurulu ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu derhal istifa etmelidir." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...