Burak Yılmaz: Çok güzel bir jenerasyon

A Milli Takım, 5. kez Avrupa Şampiyonası'nda.. Avrupa Şampiyonası'na katılmak için 1 puana ihtiyacı olan Ay Yıldızlılar, İzlanda ile golsüz berabere kaldı finaller biletini aldı.

NTV Spor

14.11.2019 - 22:25

Karşılaşmanın ardından düşüncelerini dile getiren Burak Yılmaz, "Ülkemiz buralarda olmayı hak eden, isteyen, arzulayan ve sonuna kadar kovalayan bir ülke. Hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir jenerasyon. Çok güzel hocamız, hocalarımız var." dedi.

"Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın bakanlarımız bizi yalnız bırakmadılar. Soyunma odasında da hep Mehmetciği hatırladık. Bugün gol atamadık ama bu güzel geceyi onlara armağan ediyoruz" diyen Burak Yılmaz, "Çok güzel bir ülkeyiz. Bütün bir ülkeyiz. Onlara armağan olsun" ifadelerini kullandı.

Bu maç öncesi finaller için 1 puana ihtiyacı olan A Milli Takım, maça kontrollü başlarken; mutlak galibiyete ihtiyacı olan İzlanda daha etkili oldu. İlk dakikalardan itibaren topu rakip kaleye götürmek isteyen İzlanda, savunmamızı aşamadı. İzlanda ilk yarıda tehlikeli gelemezken; Milliler, 2. yarıda oyundaki üstünlüğü ele geçirdi. Rakibin direncini kıran Ay Yıldızlılar, İzlanda kalesinde de tehlikeli ataklar gerçekleştirdi. Ancak iki takımın da çabası sonuç vermedi ve karşılaşma 0-0 sona erdi. 

Sayfa Yükleniyor...