"Buraya güneşlenmeye gelmedim"

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mathieu Valbuena, İstanbul'da geçirdiği iki günde yaşadıklarını ve transfer hikayesini L'Equipe gazetesine anlattı. Transferinin emeklilik anlamına gelmediğini söyleyen Valbuena, "Buraya güneşlenmeye gelmedim. Hiçbir zaman böyler bir oyucnu olmadım" dedi.

NTV Spor 14.06.2017 - 11:02 | Son Güncelleme: 14.06.2017 - 13:47

Gazeteye kapsamlı bir röportaj veren Valbuena, taraftarların kendisini havaalanında karşılamasından oldukça etkilendiğini belirterek, "İstanbul'a geldiğimde inanılmaz bir ortamla karşılaştım. Yaklaşım 500 taraftar havaalanında muhteşem bir atmosfer yaratmıştı. İstanbul'a geleli henüz iki gün oldu fakat bana verilen değerin şimdiden farkına vardım. Bu aynı zamanda benden beklentilerin büyük olduğunu gösteriyor ve bunu hissedebiliyorum. 27 Haziran'da başlayacak antrenmanlarla birlikte heyecan verici bir mücadele beni bekliyor." dedi.

Fenerbahçe'ye transfer olma sürecini anlatan Fransız futbolcu, "Fenerbahçe'nin sportif direktörü beni aradı ve takımın başına geçecek Aykut Kocaman'ın ne olursa olsun beni kadrosunda görmek istediğini söyledi. 2012 yılında Marsilya ile Fenerbahçe'ye karşı oynadığımız UEFA Avrupa Ligi maçında takımın başında o vardı. Bir antrenörün sizi bu denli ısrarlı bir şekilde transfer etmek istemesi çok önemli. Menajerim Jean-Pierre Bernes ile yaptığım değerlendirme sonucunda teklifi kabul ettim.. Zaten Lyon'dan ayrılmak istiyordum." ifadelerini kullandı.

32 yaşında Fenerbahçe'ye transfer olmanın emeklilik anlamına gelip gelmediğini soran muhabire, "Şaka mı yapıyorsun?" karşılığını veren Valbuena, "Fenerbahçe'nin stadını daha önceden tanıyordum, harika bir stat. Antrenman tesisleri de muhteşem. Kulübün sayısız kupayla dolu devasa bir müzesi var. Kadrosunda Simon Kjaer, Robin Van Persie, Gregory Van Der Wiel gibi oyuncular yer alıyor. Söyleyeceğim şu ki, buraya güneşlenmeye gelmedim. Hiçbir zaman böyle bir oyuncu olmadım. Ben futbolu kazanmak için oynarım." diye konuştu.

Lyon'da iyi bir sezon geçirmesine karşın neden ayrılmak istediğinin sorulması üzerine tecrübeli futbolcu, "Bireysel olarak başarılı bir sezon geçirdiğim doğru, ancak bir an gelir ve gitmeniz gerektiğini anlarsınız. Lyon'a transfer olurken birçok insan bana şüpheyle yaklaşmıştı, ancak performansımla taraftarları ikna ettim ve takımdan alkışlar eşliğinde ayrıldım. Bununla birlikte Lyon'da iyi de oynasam, goller de atsam hep yüksek maaşım ve yaşımla gündeme geliyordum. Bu sebeple hiçbir zaman performansım objektif şekilde değerlendirilmedi. Daha önce oynadığım Dinamo Moskova'da bana karşı böyle bir ön yargı yoktu ve şimdi oynayacağım Fenerbahçe'de de olmayacağını düşünüyorum. Artık yeni bir meydan okumaya ihtiyacım var." karşılığını verdi.

Gelecek sezon öncelikli hedeflerinin lig şampiyonluğu olduğunu belirten Valbuena, Fenerbahçe'de sergileyeceği performansla önümüzdeki yıl Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Kupası'nda Fransa kadrosunda yer almak istediğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...