A Milli Takım | İsmail Yüksek: Bursa halkının desteğiyle buradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz

A Milli Takım'da İsmail Yüksek, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri'ne galibiyetle başlamanın önemli olduğunu belirtirken, "Hırvatistan maçına odaklandık. Hırvatistan da bireysel ve takım olarak değerli işlere imza attı ama biz de kendimize güveniyoruz." açıklamasında bulundu.

NTV Spor 26.03.2023 - 20:11
"Bursa halkının desteğiyle buradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz"

, 2024 Avrupa Şampiyonası () Elemeleri D Grubu'nda Hırvatistan ile 28 Mart Salı günü Bursa'da yapacağı maçın hazırlıklarına başladı.

Ermenistan maçında forma giyen oyuncular, otelde yenilenme çalışması yaptı. Diğer futbolcular teknik direktör Stefan Kuntz yönetiminde Bursaspor Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ndeki antrenmanda ısınmanın ardından, dar alanda pas ve 5'e 2 top kapma çalışması gerçekleştirdi. Oyuncular daha sonra çift kale maçla antrenmanı tamamladı.

"Bursa halkının desteğiyle buradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz"

Milli futbolcu , antrenman öncesi yaptığı açıklamada, daha önce Bursa'da top oynadığını hatırlattı.

Milli takım armasıyla Bursa'da bulunduğu için çok mutlu olduğunu belirten İsmail, "Umarım Bursa'nın getirdiği şansla, önümüzdeki Hırvatistan maçını da geride bırakacağız. Turnuvaya Ermenistan galibiyetiyle başlamış olmamız çok önemli. Ermenistan, bizim ölçümüzde bir takım değil ama turnuvaya galibiyetle başlamak değerlidir. O maçla ilgili analizleri, takım ve bireysel olarak hocalarımızla yaptık. O maçı unutup Hırvatistan maçına odaklandık. Hırvatistan da bireysel ve takım olarak değerli işlere imza attı ama biz de kendimize güveniyoruz. Bursa halkının desteğiyle buradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz." diye konuştu.

Hırvatistan maçında forma giymeyi istediğini ancak buna teknik direktör Kuntz'un karar vereceğini dile getiren İsmail, "Birçok maça çıktım o atmosferde, herkes Bursa'nın nasıl olduğunu çok iyi biliyor." dedi.

Sayfa Yükleniyor...