Bursaspor lige katılabilecek mi? Başkan Recep Günay'dan "lisans" gerçeği

Bursaspor'un lisans alamadığı için bu sezon liglere katılamayacağı iddialarına yeşil beyazlı kulübün başkanı Recep Günay'dan yanıt geldi. Başkan Günay, bu sezon TFF 2. Lig'de mücadele edeceklerini ancak futbolcu lisansı çıkarma yasağının seneye de devam etmesi halinde, ellerinde TFF'ye bildirebilecekleri futbolcu kalmayacağı için gelecek sezon liglere katılamama tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını açıkladı.

Haber Merkezi - NTV Spor 20.07.2023 - 16:17
Son Güncelleme: 20.07.2023 - 16:25
Bursaspor lige katılabilecek mi? Başkan Recep Günay'dan "lisans" gerçeği

TFF temsilcisi 'da başkan , yeşil beyazlı takımın lisans alamadığı için bu sezon liglerde mücadele edemeyeceğine dair ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

NTV'ye konuşan Başkan Recep Günay, bu sezon için lige katılmama gibi bir durumlarının olmadığını ancak Bursaspor'a futbolcu lisansı çıkarma yasağı verildiği için gelecek sezon TFF'ye bildirebilecekleri lisanslı futbolcuları olamayacağını ve bu nedenle lige katılamayacaklarını söyledi. Günay bu tehlikenin önüne geçilebilmesi için lisans çıkarma yasağının kaldırılması gerektiğini vurguladı.

"BU SEZON DEĞİL, GELECEK SEZON LİGLERE KATILAMAYABİLİRİZ"

Recep Günay'ın açıklamaları şöyle:

"Bizim lisans alamamızın sebebi transfer yasağından kaynaklanan bir durum. Şu anda biz A takımda ya da altyapıda futbolcularımıza yeni lisanslandırma yapamıyoruz. Lige katılmama gibi durum yok. Mevcut olan lisanslı futbolcularla lige katılabiliyoruz ama yeni bir lisans çıkaramıyoruz. Bu sene için lige katılamama gibi bir durumumuz yok ama önümüzdeki sezon bütün futbolcularımızın sözleşmeleri bittiğinde TFF'ye bildirebileceğimiz bir lisanslı futbolcumuz olmayacağı için lige katılamayacağız"

⚽️👉 HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...