Büyükekşi'den Kuntz yorumu: "Kendi bacağına ateş etti"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un Japonya yenilgisi sonrası futbolcular hakkındaki açıklamalarını "Hocamız maçtan sonraki açıklamalarıyla maalesef kendi bacağına ateş etti. Çok üzücü bir durum" sözleriyle değerlendirdi.

Haber Merkezi - NTV Spor 15.09.2023 - 09:54
Son Güncelleme: 15.09.2023 - 10:03
Büyükekşi'den Kuntz yorumu: "Kendi bacağına ateş etti"

A Milli Takımı'nın EURO 2024 Elemeleri D Grubu'nda Ermenistan ile 1-1 berabere kalması ve hazırlık maçında Japonya'ya 4-2 yenilmesi teknik direktör 'un Ay-Yıldızlı ekipteki geleceğini tartışmalı hale getirdi. Alman teknik adamın Japonya maçı sonrası öğrencilerine yönelik eleştirel açıklamaları da "futbolcularla Kuntz'un arasındaki ipler koptu" şeklinde yorumlandı.

Milliyet Gazetesi Yazarı Attila Gökçe'ye konuşan TFF Başkanı , 'daki son gelişmeler üzerine önemli açıklamalar yaptı.

"HOCANIN DURUMUNU DİKKATLE DEĞERLENDİRECEĞİZ"

TFF Başkanı, hemen her milli maçtan sonra teknik direktörün geleceğiyle ilgili sorularla karşılaştığını, bunlara her defasında "İstikrara önem veriyoruz. Milli Takım’ın ve hocasının durumunu dikkatle değerlendireceğiz. Şu anda kaybettiğimiz bir şey yok" anlamında yanıtlar verdiğini söyledi.

"HOCAMIZ KENDİ BACAĞINA ATEŞ ETTİ"

Stefan Kuntz'un futbolcular hakkındaki sözlerini değerlendiren Başkan Büyükekşi, "Herkese ılım, sabır ve sükunet tavsiye ediyorum. Hocamız maçtan sonraki açıklamalarıyla maalesef kendi bacağına ateş etti. Çok üzücü bir durum" ifadelerini kullandı.

"KUNTZ'UN FUTBOLCULAR HAKKINDA AÇIKLAMALARI ÇOK ŞANSSIZ"

Mehmet Büyükekşi sözlerine şöyle devam etti:

"Hocamızın Japonya maçından sonra yaptığı açıklamalar maalesef çok şanssız açıklamalardır. Bazı futbolcular hakkındaki kanaatleri elbette önemlidir. Bunları daha sakin bir ortamda oyuncularıyla yüz yüze görüşerek, görüşlerini anlatarak ve onları dinleyerek paylaşabilirdi. Bu açıklamalardan sonra medyada yoğun eleştiriler ve bazı söylentiler dile getirildi. Federasyonumuz, Milli Takımımız’ın Euro 2024 hedeflerini umut verici sonuçlarla koruduğuna ve devam ettiğine inanmaktadır." ifadelerini kullandı.

"ARDA GÜLER'E 'HIRVATİSTAN MAÇINA HAZIR OL' DEDİM"

Büyükekşi, Gökçe'nin A Milli Takım'daki bazı futbolcuların "mutsuz" olabileceği yorumu üzerine ise "Tüm futbolcularımızla ilgileniyoruz. Şahsen onları sık sık telefonla arıyorum. Üç gün önce Arda Güler’i aradım. Fizik tedavi gördüğünü, üç hafta içinde antrenmanlara başlayacağını, oynayabilecek duruma geleceğini söyledi. O zaman Ekim ayındaki Hırvatistan ve Letonya maçlarına hazır olmasını istedim. Çağlar Söyüncü’yü de arayıp kendilerini ziyaret edeceğimizi anlattım. 'Başkanım, o zaman Real Madrid-Atletico Madrid derbisine gelin. Arda ile karşı karşıya olacağız' dedi." yanıtını verdi.

STEFAN KUNTZ NE DEMİŞTİ?

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, 4-2'lik Japonya yenilgisi sonrası düzenlediği basın toplantısında futbolcularını eleştirerek "Benim sorumluluk alanım kesinlikle oyuncular, ben oyuncularımdan bazı şeyleri bekleyebilirim. Fakat oyuncularımın da A Milli forma için yüzde yüzlerini verecek seviyeye kendilerini getirmeleri gerekiyor. Gerçekten en çok canımı acıtan konu, eğer oyuncular kendileri için yüzde yüzünü vermeye razı değillerse en çok canımı o acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil." ifadelerini kullanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...