"Büyüklerle, çocukların maçı gibi"

TRT SPor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Hollanda-Türkiye maçının ilk yarısını yorumladı, "Büyüklerle, çocukların maçı gibi oldu" dedi.

NTV Spor 07.09.2021 - 22:42

Rıdvan Dilmen Hollanda Türkiye maçının ilk yarısıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı, "Favori Hollanda. Hız, tempo, moral rakibin üst düzey. Erken gol olursa kırılgan bir yapımız oluyor. Aslında maç 1-0'ken bitti. 10 kişi kaldığımızda da artık önümüzdeki maçlara bakalım oldu. Maçın başındaki golle çözüldük. Çok yumuşak bir takımız. Orta sahada top ayağımızdayken Hakan, Orkun hatta Okay gibi. Okay ancak kartlık faul yapar.

Benim bildiğim forvet oyuncularını savunmacılar kovalar. Savunmacıyı hücüm oyuncusuyla tutmaya çalıştık. Bizim dört tane savunmacımız var. Kart ve penaltı potansiyeli yüksek. Zaten futbola da ihtiyaç yok. Üzüccü olan şöyle bir durum var. Fizikli ağabeyler mahallede yürürler ya, çodcuklar da oynar. Aralarına girerler. Büyüklerle, çocukların maçı gibi. Fizik olarak da mental olarak da üzülürek söylüyorum. Mahallenin çocukları ile evlerine giden ağabeylerin maçı gibi oldu.

İkinci yarı yanlışlıkla çok hücuma kalkarsak, çok da fazla pozisyon bulurlar. 3-0'ı bulan takım rölantiye alabilir. Temennimiz, Hollanda'nın maçı rölantiye alması. Bu maçı çevirme ihtimalimiz, kırmızı kar yağmasıyla aynı seviyede^."

Sayfa Yükleniyor...