Cagliari'ye 'ırkçılık' cezası yok!

İtalya Futbol Federasyonu, Juventus'lu futbolculara yönelik ırkçı eylemde bulunan Cagliari taraftarları için herhangi bir yaptırımda bulunulmayacağını açıkladı.

NTV Spor 15.05.2019 - 10:17 | Son Güncelleme: 15.05.2019 - 10:23

Seria A'nın 30. haftasında oynanan maçta Cagliari taraftarı, Juventus'tan Moise Kean, Alex Sandro ve Blaise Matuidi'ye yönelik ırkçı tezahüratlarda bulunmuştu. 

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), Cagliari'nin Juventus oyuncuları Moise Kean, Alex Sandro ve Blaise Matuidi'ye yönelik ırkçı tezahüratların ardından bir eylemde bulunmayacağını doğruladı.  

FIGC yaptığı açıklamada, Sardunyalı kulüp aleyhine hiçbir işlem yapılmayacağını; çünkü tezahüratların olay kapsamında “nesnel olarak sınırlı bir ilgi” taşıdığını belirtti.

Irkçılık karşıtı organizasyon Kick It Out, İtalya Futbol Federasyonu'nun kararını Twitter üzerinden; “Utanç verici. Acıklı. Ayıp. Bu tür kararlar yer almaya devam ettiği takdirde ırkçılık asla futboldan atılmayacak” şeklindeki açıklaması ile kınadı.

Juventus'un 19 yaşındaki İtalyan oyuncusu Moise Kean, maçın ikinci golünü attıktan sonra ev sahibi taraftarın önünde yaptığı kutlamayla ırkçı tezahüratlarına tepki göstermiş ve tepkilerinden dolayı takım arkadaşı Leonardo Bonucci tarafından eleştirilmişti.     

Sayfa Yükleniyor...