Mustafa Cengiz Arda Turan transferini anlattı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, tartışma konusu olan Arda Turan transferinin detaylarını anlattı.

NTV Spor 11.08.2020 - 14:43 | Son Güncelleme: 11.08.2020 - 16:45

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Sixt ile yapılan sponsorluk anlaşmasında soruları yanıtladı. Cengiz, Arda Turan'ın sarı-kırmızılı kulübe dönüşünde yaşananları dile getirdi.

Cengiz, geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde yönetime bir istek gelmediğini belirterek; "Bana resmi olarak Arda Turan'dan ya da teknik ekipten bir şey gelmedi. Ben o zaman bunu anlattım. Bu sezon sevgili hocamızın Arda Turan konusunda bir talebi oldu. Arda boş mukaveleye imza atarım dedi. Biz de fırsatı değerlendirdik, en düşük şekli verdik(Gülerek). Arda büyük bir incelik yaptı. Arda müthiş hizmetler verecektir. Ona çok inanıyor, güveniyorum" ifadelerini kullandı.

Bazı futbolcuların sözleşme indirimi konusunda kendilerini yorduğunu aktaran Mustafa Cengiz; "4 futbolcumuz bizi çok yoruyor. Biz teknik ekibe bakarız. Lemina bildiğim kadarıyla planlarında yok. Seri'yi düşünüyoruz. Radamel Falcao da ücretinde indirim yaptı."  dedi.

Törende söz alan ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ise; "Arda'ya tek bir şey söyledim. 'Arda, şimdi bizden iş geçti. Senden tek bir ricam var. Sen bundan sonra sevenleri sevindireceksin. Sevmeyenleri sevindirmeyeceksin. Çok iyi oynarsan seni sevenleri sevindirir. İyi oynamamanı istemeyenleri sevindirme.' dedim." şeklinde konuştu.

<<< ARDA TURAN'IN TRANSFER MALİYETİ >>>

Sayfa Yükleniyor...