Galatasaray'da seçime doğru Cenk Ergün'den transfer ve teknik direktör haberlerine yanıt

Cenk Ergün, Galatasaray'da yaklaşan başkanlık seçimi öncesi hakkında çıkan transfer ve teknik direktör haberleri hakkında bir açıklama yaptı.

NTV Spor 27.05.2022 - 19:37 | Son Güncelleme: 27.05.2022 - 19:47

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Cenk Ergün, seçim öncesi çıkan transfer ve teknik direktör arayışları hakkındaki haberleri yalanladı. Ergün, sarı-kırmızılı kulübün iki başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek'e aynı mesafede olduğunu belirtti.

Ergün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Galatasaray’ın seçim sürecinden geçtiği hassas günler yaşıyoruz. Bu seçim gündemi içerisinde adımın transfer haberlerinde ve teknik adam arayışlarında yer almasının yarattığı algı ve bilgi kirliliğinden dolayı bir açıklama yapmak gereği duydum. Aksi takdirde gündemle ilgili yaratılan bu durumun, uzun vadede Galatasaray’a zarar vereceğine inanıyorum. Herhangi bir dayanaktan yoksun ve gerçeği yansıtmayan asılsız transfer dedikodularının bu aşamada Galatasaray’ımızın hiçbir unsuruna yarar sağlamayacağını düşünmekteyim.

Galatasaray’a hizmet benim için bir gurur kaynağıdır. Galatasaray’a olan sevgim ve bağımla birlikte her zaman onur duyduğum geçmiş hizmet dönemlerimin ve geçmişten bugüne aldığım Galatasaray terbiyemin sonucu olarak, her iki değerli
başkan adayımıza da aynı yakınlıkta ve aynı uzaklıkta olduğumu belirtmek isterim. Bu süreçte, bir profesyonel olarak ‘resmi’ bir görevimin ve ‘resmi’ bir sıfatımın olmadığının altını özellikle çizmek isterim.

Bilgi, birikim ve deneyimlerimi, gerektiği anda Galatasaray’ın menfaatleri doğrultusunda kullanacağımı bu vesile ile ifade ederim."

- Eşref Hamamcıoğlu ne demişti?

Başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, daha önce yaptığı bir açıklamada Galatasaray'ın önemli bir dönemeçte olduğunu dile getirerek, "Öncelikler ve içinde bulunduğumuz durumun ciddiyeti, bu seçimleri, 'Teknik direktör kim olacak, diziliş nasıl olacak?' düzeyine indirgememesi lazım. Futbol, amiral gemisi. Futbol şubemiz bu sezon başarısız bir sezon geçirdi. Başarının olduğu yerde başarısızlık da oluyor. Sportif direktörümüz daha önce başarılar kazanmış Cenk Ergün olacak. Onun şemsiyesi altında başarılı olanlar devam edecek. Başarılı olan, Galatasaray'ın DNA'sına uygun çalışan herkesle kucaklaşmaya hazırız." değerlendirmesinde bulunmuştu.

- Dursun Özbek'in yönetim kurulu listesi

Galatasaray'da 11 Haziran'da gerçekleştirilecek başkanlık seçiminde Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu yarışacak.

BAŞKAN: Dursun Özbek

Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Eray Yazgan, Levent Yaz, Ahmet Cemal Özgörkey, Mehmem İsmail Sarıkaya, Mehmet Saruhan Cıbara, Dikran Gülmezgil.

YEDEK LİSTE: Can Natan, Emir Aral, Cansu Ak, Tanur Lara Yılmaz, Cem Soylu.

- Eşref Hamamcıoğlu'nun yönetim kurulu listesi

BAŞKAN: Eşfef Hamamcıoğlu

Osman Kocaman, Murat Özer, Boğaç Göncü, Sadık Burçin Tunçel, Mehmet Emre Mısırlı, Levent Apaydın, Nizam Hışım, Cevat Genç, Utku Dönmez, Murat Karaman.

YEDEK LİSTE: Ender Merter, Abdullah Metin Tutçuoğlu, Namık Kemal Martı, Suat Sarı, Kaan Artukoğlu.

Sayfa Yükleniyor...