Cenk Tosun'a vize yok, Demba Ba'ya açık kapı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman açılışta ismi Everton'la anılan Cenk Tosun konusunda açıklamalar yaptı. Cenk Tosun'un gitmesini istemediklerini kaydeden Orman, Demba Ba'ya açık kapı bıraktı.

NTV Spor 25.12.2017 - 15:01 | Son Güncelleme: 25.12.2017 - 22:21

İsmi İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Everton ile anılan Cenk Tosun'un gitmesi konusunda gönülsüz konuşan Fikret Orman, "Cenk, çok kıymetli bir kardeşimiz. Çok da sevdiğimiz, bizim evladımızdır. Oğuzhan için de zamanında aynı şeyleri söyledim. Bu çocuklar Beşiktaş'ta olmaktan mutlular. Kariyerleriyle alakalı ben de iyi bir şey olacağına inanırsam yardımcı olmak isteriz. Şu anda, devre arasında Cenk'i satmak istemediğimizi de ifade ettim. Cenk çok önemli bir oyuncu. Talepler gelebilir. Bu a, b, c kulüplerinden de gelebilir. Ancak şimdi işte gitmiş, yarın sabah uçağa biniyormuş gibi bir durum yok. Herkes bir şeyler yazıyor çiziyor. Öyle bir durum yok. Olsa söylerim." dedi.

CENK İÇİN 20 MİLYON EURO YETERSİZ
"Everton'ın çok ciddi bir talebi var. 20 milyon Euro'ya çıkacak bir rakamdan bahsediliyor. Bu rakama satışa onay verir misiniz?" sorusunu ise Orman şöyle yanıtladı,

"Cenk'in değerinin çok daha fazla olduğuna inanıyorum. Tavan fiyatı yok. Niyetimiz olmadığı için fiyat belirlemenin manası yok. Borsaya çıkmış gibi, oyuncumuz tablo mudur? Yok 20, 25 verdiler. Öyle bir durum söz konusu değil. Oyuncunun bir karakteri ve bizimle bir uyumu var. Oyuncumuzla alakalı benim de tasvip ettiğim ve oyuncunun da istediği bir durum olursa ona karşılıksız kalmayız. Ama şu anda öyle bir durum yok. Cenk, Beşiktaş'ta olmaktan çok mutlu. Biz de onun takımda olmasından mutluyuz. Beşiktaş, Avrupa'nın ilk 16 kulübünden bir tanesi. Beşiktaş'a gelmek isteyen bir çok oyuncunun olduğunu biliyorsunuz. Buradaki oyuncular iyi paralar kazanıyor. Gitmesi için bir sebep yok."

DEMBA BA'YA AÇIK KAPI
Geri dönmesi gündemde olan golcü Demba Ba'ya açık kapı bırakan Orman, "Demba Ba da bizim çok sevdiğimiz evladımızdır. Takımda isterim; ama sakatlığına bakmak lazım. Buraya dönebilecek şekilde gitmiş bir oyuncudur." diye konuştu.

Mario Gomez'in Stuttgart'a transferini de değerlendiren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "
Hayırlısı olsun. O dönem itibariyle -Wolfsburg'a transfer dönemi- Beşiktaş'ta biz onu tutmak istemiştik. O dönemde milli takım oyuncusuydu. Çok parlayan bir yıldızdı. Kendisi de zaten babasının telkinleriyle gittiğini ifade etti. Hayırlısı olsun." ifadelerini kullandı.

"SOSA GÜNDEMİMİZDE HİÇ BİR ZAMAN OLMADI"
Gündemdeki bir diğer isim Sosa'yı "sezon başında da şu anda da hiç bir zaman talebimiz olmadı" sözleriyle kesin bir dille yalanlayan Orman, şöyle devam etti,

"Beşiktaş'ın orta sahasında 6'nın üzerinde oyuncu var. Kanatlarda da öyle. Gökhan Töre'nin de geleceğini düşünürseniz, çok oyuncu yoğunluğumuz var. Onun için Beşiktaş'a transfer diye bakmaktan daha fazla, kadroya bakarsanız olup olamayacağını değerlendirebilirsiniz."

"İLK YARI PERFORMANSINDAN MEMNUN DEĞİLİM"
İlk yarıyı da değerlendiren Orman, "Açıkçası Beşiktaş'ın ligdeki performansından memnun değilim. Beşiktaş kadrosu ve yapısının bu sene daha iyi olması lazımdı. Devre arasına geldik. Bu zamana kadar yaklaşık 30'a yakın resmi maç yaptık. Süreç çok da yoğun geçti. 2. devre daha az maçımız var. İçeride maç sayımız daha fazla. Devre arası kampını iyi geçirip iyi bir şekilde 2. yarıya iyi başlayıp, üst üste 3. kez şampiyon olmak istiyoruz." diye konuştu.

ÜST ÜSTE 3. ŞAMPİYONLUK SÖZLERİ
Fatih Terim'in gelişiyle ilgili olarak Fikret Orman, "Her takım, başarılı olmak isteyecektir. Fatih Terim'in de kariyeri belli. Sevdiğimiz bir spor adamı. Hayırlısı olsun. Tabii ki biz şampiyon olmak istiyoruz. Onlar da Fenerbahçe de şampiyon olmak istiyor. Güzel bir lig geçiyor. Epey bir takım yarış içerisinde. Bundan keyif almak lazım. Sene sonuna kadar daha epey bir süre var. İnşallah hakemlerin fazla etki etmediği bir lig olsun. Biz de ipi göğüsleyelim." temennisinde bulundu.

Bayern Münih eşleşmesini değerlendiren Fikret Orman, "Daha çok süre var. Zor bir kura ama umutsuz değiliz." demekle yetindi.

Sayfa Yükleniyor...