"Cesaretimizi tazelediğimiz için mutluyuz"

İstanbulspor'da teknik direktör Fatih Tekke, HangiKredi Ümraniyespor karşısındaki galibiyetlerini değerlendirdi.

NTV Spor 15.01.2023 - 16:42
"Cesaretimizi tazelediğimiz için mutluyuz"

Spor Toto 'in 19. haftasında HangiKredi 'u deplasmanda 2-0 mağlup eden 'da teknik direktör , galibiyetin cesaretlerini tazelediğini söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tekke, "Maçın ilk bölümünde beklediğim performans olmadı. Penaltı gol olsa maç Ümraniye lehine dönebilirdi. Oyuncuların maçın ilk bölümünden sonraki etkinliğini göstermeleri önemliydi. Beklediğim gibi bir oyundu. Bekledik ve hızlı hücumlarla atağa çıktık. Rakibi bu şekilde analiz ettik. Kendi oyunum değildi ama strateji olarak böyle belirledik. 3 puan aldığımız için cesaretimizi tazelediğimiz için mutluyuz. Her maç böyle oynamamız mümkün değil. Yeni katılanlar var, gidenler var. Puan ve puanlara ihtiyacımız vardı. Ümraniyespor golü bulsa belki de dağılacaktık. Penaltı kırılma noktasıydı. İyi hocaları ve bence coşkulu oyuncuları var. Onlara da bundan sonraki maçlarda başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

📈SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU📈

Galibiyette kritik rol oynayan Valon Ethemi ile ilgili de konuşan Tekke, "Ethemi'ye özel bir parantez açmak lazım. Çok kaliteli, çok yetenekli ve profesyonel bir oyuncu. Dikkatle takip edilmesi gereken bir oyuncu. Topalli potansiyelli ama istediğim seviyede değil. Rroca tam bir kaptan ama onda da eksikler var. Potansiyelli oyuncularımız var. Bizim takımda oynamaya ihtiyacı olan çok oyuncu var. Oynadıkça daha iyi olacaklar. Eze ilk maçına göre hazır olmamasına rağmen katkı verdi. Çok daha iyi performans bekliyoruz ondan. Bizi dinlerse bu ailenin içinde her zaman yeri var. Onun için de bir şans Süper Lig. Fiziksel ve zihinsel olarak buna hazır olmalı." şeklinde konuştu.

: Protestoların takıma hiçbir faydası yok

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında konuk ettiği İstanbulspor'a 2-0 yenilen HangiKredi Ümraniyespor'da teknik direktör Recep Uçar, kalelerine gelen ilk topun gol olduğunu söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Uçar, "Puan tablosunun en altında olan iki takımdan biri olarak amacımız düşme hattının üstünde yer almaktı. İyi hazırlandığımız bir maçtı. İçinde farklı hikayeleri olan bir maç daha oynadık. Son 3 haftada 7 puan alarak buraya gelmiştik. İlk 30 dakikası tamamen farklı, 30-45 arası ayrı bir hikaye, 45'ten sonra ayrı bir hikayesi olan bir maç. Kalemize ilk topun 30. dakikada geldiği ve gol olduğu bir maç oynadık. Yüklendiğimiz, pozisyonlar aradığımız 45. dakikada korner geçişinde verdiğimiz pozisyonla 2-0 içeri girdiğimiz bir maç oldu. Ürettiğimiz poziyonlar var ama rakibin de savunmada kalarak kontradan bulduğu pozisyonlar vardı. İstanbulspor'u kutluyorum." ifadelerini kullandı.

SPOR TOTO SÜPER LİG HABERLERİ

Taraftarlarına da sitem eden Uçar, "Ülkenin birçok alanda yol alması lazım. Bunlardan biri de . Ümraniye, ilk kez Süper Lig'de yer alan bir kulüp. İnsanların biraz cehaletten, biraz duyguları kontrol edememesinden kaynaklanan devre arasındaki protestoların takıma hiçbir faydası olmuyor. Destek değil köstek oldular. En azından maçta 90 dakika desteğinizi verin sonra kaybedersek protesto da başımızın üzerine. Düşme hattıyla aramızda çok fark yok. Kapanmayacak bir fark değil. Bu, vazgeçmeden inandığımız doğruları yapıp insanların desteğiyle olabilecek bir şey. Ümraniyespor'un ilk kez yer aldığı bu sahnede insanların keyfini çıkarmasını istiyorum." şeklinde konuştu.

Uçar, devre arasında kaleci Serkan Kırıntılı'nın oyundan alınmasının teknik bir karar olduğunu söyledi.

Düşük bütçeli bir takım olduklarını ve transfere ihtiyaç duyduklarını aktaran Uçar, "Büyük bütçelerle transferler yapıp büyük borçlarla Ümraniyespor'u yaşatmak kolay ama bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Gelirlerimizle kurduğumuz takımla oynayabildiğimiz en iyi oyunu oynamaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...