"Çeyrek finale çok yaklaşmıştık"

Ümraniyespor Teknik Direktörü Recep Uçar, Trabzonspor'a 4-1 yenilerek elendikleri Ziraat Türkiye Kupası son 16 maçını değerlendirdi, "Maçı 4-1 olarak okumayalım. Çeyrek finale çok yaklaşmıştık. Küçük hatalarda kaybettik" dedi.

NTV Spor 18.01.2023 - 23:40
Son Güncelleme: 19.01.2023 - 01:24
"Çeyrek finale çok yaklaşmıştık"

Maçı değerlendirmesi istenen , "Maçı 4-1 olarak okumayalım. son iki gol dağıldığımız bölümler. ve Abdullah Hoca'yı tebrik ediyorum. Oyunda düşündüğümüzden fazla pozisyon bulduk. İlk yarı sadece bir pozisyon bulduk. İkinci yarıda da onlar formasyon değiştirerek başladılar. Biz de karşılık verdik. Çizgiden dönen topumuz var. Son bölümde onlar golü buldu. Uzatma bölümünde iyi oynamadık. Ama 90+3'teki yaptığımız hata için üzgünüm. Çeyrek finale çok yaklaşmıştık. Maalesef futbolda bazen maç sonucunu detaylar belirliyor. Küçük bir hatamız, orta yaptırmamız gole neden oldu. Psikolojik olarak zor zamanlar geçiriyoruz. Özellikle 1-1'den sonra iyi oynayamadık. Bu dosyayı bugün kapatacağız. Artık Fenerbahçe maçına hazırlanacağız" dedi.

Fenerbahçe ile oynayacakları maçı değerlendirmesi istenen ve "Transfer olacak mı?" sorusu üzerine Recep Uçar, "Fenerbahçe maçı zor bir maç. Kolay değil. İyi bir oyunla iyi bir netice almak arzumuz olacak. Bir kaç takviye daha düşünüyoruz. Bazı görüştüğümüz isimler var. Yarın öbür gün bir kaç ismi açıklayabiliriz. Bizim adımıza ligin ilk yarısı adaptasyon sürecini geçtik. İlk yarıda 18 maçta iyi oyunumuzun karşılığını alamadık. Hatalardan en çok canı yanan takımız. Hataların bizim aleyhimize minimum olmasını diliyoruz. Herkesin destek olduğu bir süreç. ligin sonuna kadar bu yarışın içerisinde olacağız. Ümit ediyorum Fenerbahçe maçıyla birlikte başlayan bu süreçte ilk yarıdan daha fazla puan alırız" dedi.

NEDEN KADRO DIŞI KALDILAR?

İstanbulspor karşılaşması sonrası kadro dışı bırakılan Serkan Kırıntılı ve Del Valle hakkında yöneltilen soru üzerine Recep Uçar, "Bu maçın ardından kadro dışı kalan oyuncuları konuşmak istemiyorum. İnsanlar hiçbir zaman durup dururken kadro dışı kalmazlar. Performans ya da disiplinsiz davranışla alakalı bir durum olabilir. Bizimkisi de takım disiplini açısından bundan sonraki süreç için almamız gereken bir karardı." yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...